Jono se od malička věnoval sportu. Prý pořád někde pobíhal, skákal, vytvářel rekordy v množství dřepů, uplavaných bazénů… Láska ke sportu mu doslova přivedla i životní lásku. Se svou partnerkou krásnou Laurou Richards (24) se seznámil v posilovně. "Pravidelně jsme se potkávali, jednou jsme se dali do řeči a já zjistila, že je Jono strašně fajn kluk. Po čase jsem se do něj zamilovala,"  popisuje začátky vztahu Laura. "Ano, nemá standardní tvář, ale to není podstatné. On je krásný jinak! A já na něm také obdivuju jeho sexy postavu a účes," dodává se smíchem.

"V pubertě jsem svůj vzhled nenáviděl, děsil jsem se momentu, kdy projdu kolem zrcadla a zase uvidím, jak vypadám. Myslel jsem si, že někoho tak odporného nečeká nic dobrého, že nemám šanci, že bych si mohl najít dívku. To, že se jsme se dali dohromady s Laurou, je naprostý sen, ze kterého se, doufám, nikdy neprobudím,"  přiznává Jono.

Jono Lancaster je osobnost, často je zván na nejrůznější akce, přednáší na školách, navštěvuje nemocnice, navštěvuje také rodiny se stejně postiženými dětmi, kterým se snaží dodat sílu v nelehkém boji s osudem.

"Jsem již smířený s tím, jak vypadám. Mým posláním je být takový a dodávat lidem kolem mne sílu a naději, že nic není ztraceno."

Treacher Collins syndrom (TCS)
Porucha vzniká až v 7. týdnu těhotenství např. po lécích, záření a jiných vnějších vlivech. Postižení lidé tímto syndromem nejsou duševně nemocní. Tento syndrom se týká z větší části pouze postižení v obličejové části. U některých jedinců jsou symptomy nepatrné, téměř neviditelné. Některé narozené děti s tímto syndromem jsou v ohrožení života z důvodu potíží s dýcháním a příjmem potravy – příčinami jsou oboustranný rozštěp rtu, patra a čelisti. Nemoc je nevyléčitelná, pouze ji lze korigovat nejrůznějšími lékařskými zákroky.