Zámeček na Korfu byl příznačně pojmenován Achilleion. Stojí nad východním pobřežím a je obklopen nádherným parkem s antickými sochami. Architekti Rafael Kavit a Antonio Landi ho postavili na přání císařovny na místě staré budovy, která císařské rodině coby letní sídlo přestala vyhovovat. Achilleion byl zprovozněn roku 1891 a císařovně Sissi sloužil až do jejího zavraždění v roce 1898.

Sissi za svého života často cestovala. Řecký ostrov si oblíbila zejména kvůli zdejšímu přímořskému klimatu, které prospívalo jejímu zdraví. Zámeček Achilleion nechala postavit v neoklacisistním slohu, který propojil antické prvky s komfortem nové doby. Při vstupu vás ohromí bohatě zdobené schodiště potažené rudým kobercem a stropní malby znázorňující výjevy z antických bájí. Turisté dnes mohou nahlédnout i do soukromých komnat císařovny, kde se zachovala většina vybavení.

Osudy zámečku po císařovnině smrti byly pohnuté. Během 1. světové války byl Achilleion využíván jako nemocnice a štábní budova, po skončení bojů ho zabavil stát. V roce 1962 si sídlo pronajala soukromá firma, která zde začala provozovat kasino, v jehož prostorách se dokonce natáčela bondovka Jen pro tvé oči. Od roku 1983 Achilleion spadá pod správu Řecké turistické organizace a slouží jako atrakce pro milovníky historie a obdivovatele císařovny Sissi.