Všichni ji chtěli

Obě dámy se poprvé setkaly v roce 1999, kdy Barbara vyjukanou dívku přinutila na stanici ABC odpovídat na nepříjemné otázky týkající se detailů jejího poměru s nejmocnějším mužem světa. A i když místy byl odpovědí jen široký úsměv, divákům se pořad náramně zamlouval. Ve své době byla mladičká stážistka zjevení. Majitelé mediálních domů jí nabízeli nemalé honoráře, jen aby promluvila exkluzivně právě pro ně. Tedy nemalé - pořádně tučné. Například za interview pro britskou televizi Channel Four dostala v přepočtu zhruba 22 milionů Kč. Další miliony získala díky reklamám atd. Stala se celebritou, přestože několikrát zdůraznila, že vůbec není hrdá na okolnosti, které to způsobily.

Jak šla s pravdou ven

V Bílém domě pracovala od roku 1995. Postupně se sblížila s Billem Clintonem a svěřila se s tím kamarádce (a kolegyni) Lindě Tripp. Ta začala tajně nahrávat Moničiny telefonáty a zároveň ji přesvědčila, ať nepere své šaty, na nichž by prezident mohl zanechat stopy… Když padla první obvinění, že spolu mají poměr, milenci to pod přísahou popřeli. Jenže Linda už měla dost důkazů, aby je mohla předat dál. Monica ještě nějaký čas odolávala, ale nakonec šla s pravdou ven.

Bill Clinton nejtěžší chvíle v úřadu ustál, přestože především republikáni do demokratického prezidenta v roce 1998 pálili těžkým kalibrem. Monica se později snažila prorazit v módním průmyslu navrhováním vlastních kabelek a šatů, propagovala dietu Jenny Craigové. V těchto oblastech se však příliš nedařilo, a tak za svůj největší úspěch může považovat dokončení studií psychologie v Londýně. Čas od času se o ní sice objeví nějaká nová zpráva, třeba že už nikdy nehodlá mít něco se ženáčem, ale je otázka, jestli to ještě někoho zajímá. To podstatné už přece řekla.

Monica Samille Lewinsky (45)

* Vydala knihu Monica, můj příběh. Prodalo se jí půl milionu výtisků.

* Boris Jelcin ve svých memoárech uvedl, že se od své tajné služby dozvěděl, že Clintonovi političtí odpůrci plánují nasadit do jeho okolí mladou provokatérku, kterou měla být Monica Lewinsky. Bohužel se už zřejmě nikdy nedovíme, zda si ruský exprezident nevymýšlel.