Kluk z malého města se ve velkém světě showbyznysu naučil chodit velmi rychle. Pocházel ze středoslovenského Brezna a vyrůstal v Aši, kde vystudoval mechaniku textilních strojů, ale vždy toužil po pěvecké kariéře. Po škole nastoupil do ašské továrny Tosta, zároveň založil kapelu Apendix, s níž začal rychle slavit první úspěchy. Kariéru vzápětí zbrzdila povinná služba vlasti. Petr narukoval na vojnu do Unhoště, ale i tam si našel čas na skládání písní. Opakovaně se hlásil na hudební soutěž v Jihlavě. Dlouho, ale bezúspěšně. Na jednom ročníku se pouze skamarádil s Petrem Kotvaldem. Přelom nastal v roce 1983, kdy se umístil druhý za Paľo Haberou a setkal se tam s Ivetou Bartošovou, která byla o šest let mladší. „Pak už jsme si Peťulku moc neužili. Začal perný život mezi Aší, Prahou, koncertními šňůrami, natáčením, zkouškami hlasovými i pohybovými a zahraniční turné," vzpomínali jeho rodiče.

Nezřízený život

Začátky dráhy profesionálního zpěváka nebyly snadné. První měsíce přespával, kde se dalo, až poté si s Ivetou pronajali byt na pražském Zahradním Městě. Když nazpívali megahit Knoflíky lásky, zdálo se, že tohle duo nic nezastaví. Za image zpívajících milenců se však skrývaly povážlivé trhliny.

Petr sice podle všeho byl Ivetin první partner, ale její horoucí lásku neopětoval. Zatímco ona mu byla zcela odevzdaná a považovala ho za muže svého života, on udržoval vztahy s řadou jiných žen. Jejich počty šly prý do desítek. Dámské návštěvy si obvykle vodil přímo do pronajatého bytu, zatímco za zdí ve druhém pokoji tiše plakala Iveta. „Nechápala jsem to, trápilo mě to, protože jinak jsme si moc rozuměli, lidsky i pracovně. Říkal, že si nemůže pomoci, že nemůže mít jen jednu ženu," vzpomínala později Bartošová. Podivné soužití trvalo dva roky a možná by vydrželo ještě déle, nebýt osudné červencové noci.

Smrtící náraz

Petr byl za rodiči v Aši a večer jel navštívit kamarády, kteří hráli ve vinárně ve Františkových Lázních. V noci se vracel domů. Na železničním přejezdu svítila červená. Zpěvákovi se ale nechtělo čekat a na koleje vjel se svou Škodou 100 ve chvíli, kdy se z nepřehledné zatáčky vyřítil vlak. Lokomotiva před sebou auto tlačila několik desítek metrů. Petr na místě zahynul.

Až po jeho smrti se ukázalo, že jeho láska k Ivetě skutečně nebyla tak křišťálově čistá. Se sedmnáctiletou fanynkou zplodil syna Petra. Nikdy ho ale neviděl. Stejně tak posmrtně vyšla jeho jediná deska.