Ivánek (Eduard Izotov, 1936-2003)
Byl slavný a krásný. Mnozí mu ale vytýkali, že mrhá talentem. S druhou ženou se zapletl po peněžních machinací a na dva roky skončil ve vězení. Ven se dostal jako psychicky zlomený člověk. Nabídek k filmu ubylo, později prodělal šest mrtvicí a nakonec u něj propukla duševní porucha.

Nastěnka (Natalia Sedych, *1948)
Kromě Mrazíka natočila v 60. letech ještě čtyři filmy. Pak dlouho dávala přednost baletu. Kvůli rozvodu rodičů se potýkala s anorexií a nakonec se manželství rozpadlo i jí, což velmi těžce nesla. Od roku 2007 se pokouší o návrat na hereckou dráhu.

Mrazík (Alexandr Chvylja, 1905-1976)
Ukrajinský rodák patřil celý život mezí známé divadelní a filmové herce. Objevil se ve více než 40 filmech. Poprvé stál před kamerou v roce 1932, naposledy rok před smrtí.

baba Jaga (Georgij Milljar, 1903-1993)
Potomek francouzského šlechtice a ruské matky. Začínal jako kulisák, nakonec se našel ve filmových pohádkách. Hrál zejména čerty. Podobu baby Jagy z Mrazíka si vymyslel sám. V soukromí byl velmi plachý, žil s matkou a oženil se až v 65 letech.

Marfuša (Inna Čurikovová, *1943)
Kdo ví, jestli by Inna nezůstala ženou jedné role, kdyby nepotkala osudového muže svého života, o devět let staršího režiséra Gleba Panfilova. Brzy se stal jejím manželem a ona zase jeho múzou. Obsazoval ji téměř do všech filmů a díky tomu se z ní stala výjimečná filmová a divadelní herečka. Umělecky přežila i pád totality.