Baník Havířov – Házená Šumperk 28:30 (13:12)

Zimní přestávky využili Havířované k tvrdému tréninku a posílení kádru. V něm figurují i někdejší hráči karvinského Baníku jako například Kubis, Kubík, Galuszka, Floksa či brankář Liszok.

Čtvrtfinalista domácího poháru z Šumperka byl v úvodu zaskočen aktivní hrou domácích borců, kteří před zaplněným hledištěm předváděli kvalitní házenou. V krizových momentech je navíc podržel gólman Benjamin Liszok.

Bohužel se jejich hra neobešla ani bez řady individuálních technických chyb, které hosté zkušeně využívali a poločas tak skončil pouze těsným havířovským vedením 13:12.

Do druhého poločasu vkročili domácí pravou nohou a předvedli svým fanouškům kvalitu, kterou v sobě mají. Vycházeli ze zabezpečené obrany, nacvičenými signály a rychlými protiútoky postupně navyšovali svůj náskok, hráli aktivně. Excelovali zejména pivot Kubík (9 branek) a pravá spojka Kubis (7 branek).

Čtvrthodinu před koncem vedli domácí o pět branek a už se zřejmě viděli jako vítězové. „Pak se ale projevila naše nezkušenost. Nedokázali jsme využít dvojnásobnou přesilovou hru 6 na 4, což byl zlom v utkání. Tuhle pasáž jsme prohráli několika technickými chybami a dovolili Šumperku zvrátit vývoj zápasu,“ nebyl spokojen trenér Baníku Bohdan Kaluža.

Šumperští se ve vlastním oslabení v klidu ubránili a pak se iniciativy chopil nejlepší střelec hostů Laštůvka společně se svým dvorním nahrávačem Dopitou, bratrem olympijského vítěze v hokeji Jířího.

Havířovští byli jako opaření a již jim nezbyl čas na vývoj reagovat. Konečný výsledek 28:30 má pro domácí velice trpkou příchuť.

„Jsem nešťastný ze ztráty vítězství, ale na druhé straně mě těší fakt, že náš tým přinutil horkého favorita k maximálnímu vypětí a obavám o výsledek. Pokud se poučíme ze svých chyb, dokážeme tyhle cenné zkušenosti prodat v dalších zápasech,“ míní trenér Kaluža, jehož tým je evidentně na správné cestě za záchranou v soutěži.

Havířov: Liszok, Wojcik – Bek, Czempiel, Dudek 4, Floksa, Galuszka 4, Z. Chodanič 1, Jaščenko 3, Kubík 9, Kubis 7, Pomahač, Šidlo. Trenér: Bohdan Kaluža.