V utkání hraném za stálého deště přitom byli domácí hlavně v prvním poločase favoritovi zcela rovnocenným soupeřem, na rohy dokonce vyhráli vysoko 8:0.

Při šancích, které si Třinec v prvním poločase vypracoval, však domácím hráčům chyběl hlavně klid při zakončení. Hostům naopak k tříbodovému zisku stačilo potrestat dvě chyby soupeřových obránců. Tu první v 16. minutě po Barteskově přihrávce proměnil ve vedoucí gól Opavy Půda, o šest minut později po Partyšově centru zvýšil hlavou Zapletal.

Dvoubrankové vedení pak Opava držela až do 90. minuty, kdy ze skrumáže v pokutovém území protlačil míč za brankovou čáru domácí obránce Pindor a upravil výsledek na 1:2. Vyrovnat už Třinečtí nestihli.

Výsledek:

Třinec - Opava 1:2 (0:2)

Branky: 90+1. Pindor - 16. Půda, 22. Zapletal. Rozhodčí: Mikel - Santarius, Lakomý. ŽK: Martinčík (Třinec). Diváci: 621.

Sestavy:

Třinec: Vreštiak - Lisický, Pindor, Hupka (26. Brezničan), Martinčík - Malíř, Ceplák, Cieslar, Janeček - Kořínek (59. Lachowicz), Maceček (82. Szmek). Trenér: Čopjak.

Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Víšek - Partyš (74. Kiša), Wirth, Barteska, Zapletal (90+2. Sluka) - Půda (86. Halaška), Kozák. Trenér: Neček.