Do jednodenního hlasování, které inicioval prostřednictvím svého účtu na twitteru samotný Musk, se zapojilo 15 085 458 uživatelů a ve prospěch obnovení Trumpova účtu se vyslovilo 51,8 procenta z nich. Majitel Twitteru následně oznámil, že Trumpův účet bude obnoven. „Lid promluvil. Trump bude vrácen zpět,“ napsal Musk. O něco později byl účet exprezidenta na twitteru skutečně odblokován.

Logo Twitteru na ústředí společnosti v San Francisku
Čekají nás těžké časy. Musk zakázal zaměstnancům Twitteru práci z domova

Exprezident však komunikační platformu, jejímž prostřednictvím v době svého úřadování v Bílém domě promlouval k veřejnosti prakticky neustále, už patrně využívat nehodlá. Jeho posledním příspěvkem na twitteru zůstává oznámení z 8. ledna 2021, že se nezúčastní inaugurace svého nástupce Joea Bidena.

„Nevidím pro to žádný důvod,“ řekl v sobotu bývalý prezident prostřednictvím videa na schůzi lobbistické skupiny Republikánská židovská koalice (RJC), když byl dotázán, zda se na twitter vrátí.

Trump řekl, že se bude držet své nové platformy Truth Social, kterou vyvinula jeho firma Trump Media & Technology Group (TMTG). Podle Trumpa funguje „fenomenálně dobře“, zatímco twitter čelí „neuvěřitelným“ problémům, jako jsou falešné účty. Trump však ocenil Muska a poznamenal, že ho měl vždycky rád.

Přístup na platformu Trumpovi znemožnili její bývalí majitelé po událostech kolem prezidentských voleb 2020, jejichž výsledek Trump neuznal, a které vyvrcholily nepokoji v americkém Kongresu a smrtí pěti lidí.

Bývalý americký prezident Donald Trump oznamuje, že se v roce 2024 bude znovu ucházet o Bílý dům, 15. listopadu 2022
Trump oznámil kandidaturu na prezidenta. Kritizoval Bidena i migranty

Role twitteru jakožto prostředku přímé komunikace mezi politiky a voliči v posledních letech narůstá po celém světě. Trump od ledna 2017 do konce svého pobytu v Bílém domě na svém účtu sdílel cizí obsah (retweetoval) či napsal vlastní příspěvek (tweetoval) více než 25 000krát, v průměru 18krát denně. Trump tento týden oznámil, že bude usilovat o kandidaturu na prezidenta v roce 2024.

Přes Trumpovo zdrženlivé vyjádření vůči twitteru se počet sledujících jeho obnoveného účtu v prvních hodinách brzy přiblížil milionu. Před zablokováním ho ovšem sledovalo 88 milionů uživatelů sítě.