Odpovězte správně na otázku:

V kterém roce byla založena česká rodinná firma Petr Hobža?

A. 1988 
B. 1989
C. 1990

Nápovědu hledejte na www.hobza.cz

Správné odpovědi zasílejte na číslo 9001207. Cena sms je 7 Kč. Technicky zajišťuje ATS, www.platmobilem.cz, (infolinka 296 363 199). Tvar sms DEN HOBZA  AneboBneboC JMENOaPRIJMENI ADRESA PSC. Správné odpovědi zasílejte od 16.5. 2018 do 19.5.  2018.

 Věděli jste, že mezi brambůrky a chipsy je docela podstatný rozdíl? Mohlo by se zdát, že brambůrky jsou pouhým synonymem pro chipsy, ale není tomu tak. Chipsy před smažením procházejí tzv. blanšírováním, což znamená, že jsou proplachovány v horké vodě, čímž se ale vypláchne hodně z typické „bramborovitosti“. Oproti tomu Moravské brambůrky neprocházejí procesem blanšírování a zachovávají si tak pravou bramborovou chuť.

„Pokud z brambory vypláchnete její hlavní složky cukr a škrob, tak ji zbavíte klasické bramborové chuti. O to víc ji pak musíte dochucovat. Je pravda, že blanšírování usnadňuje výrobcům chipsů proces výroby, protože tak mohou používat širší spektrum odrůd brambor. My jsme se však touto cestou vydat nechtěli,“ říká Petr Hobža ml., jehož rodina se věnuje ve Strážnici výrobě brambůrek téměř 30 let.