Ze kterého století se dochoval první písemný doklad o pálení whisky ve Skotsku?

A. 10. století
B. 15. století
C. 19. Století

Správné odpovědi zasílejte na číslo 9001207. Cena sms je 7 Kč. Technicky zajišťuje ATS, www.platmobilem.cz, (infolinka 296 363 199). Tvar sms DEN OTCU  AneboBneboC JMENOaPRIJMENI ADRESA PSC. Správné odpovědi zasílejte od 5. 6. 2018  do 8. 6. 2018.

Vyhrává 50.,100.,150.správná odpověď.

Nápovědu naleznete na ZDE.

U nás stále ještě ne příliš známý svátek, přesto již více jak 100 let slavený v zahraničí. To je Den otců, jež se slaví třetí neděli v červnu.

Tuto tradici založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla vzdát hold úsilí svému ovdovělému otci Williamu Smartovi, jež po ztrátě své manželky vychoval ji a čtyři její další sourozence. Historicky první oslava Dne otců proběhla u příležitosti jeho narozenin a to 19. června 1910. Popularita tohoto svátku však rychle rostla a původně soukromá událost se brzy stala událostí celosvětovou. Oficiálně se Dnem otců stala třetí červnová neděle v roce 1966 díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi.

Poděkujte jim. Zaslouží si to

Pokud byste chtěli zvolit právě tento typ poděkování, sáhnete třeba po limitované řadě whisky Johnnie Walker Red Rye Finish. V této skvělé skotské whisky se snoubí ovocné tóny s kořeněnými a vytváří tak jedinečnou kombinaci intenzity a sladkosti. Exkluzivitu nápoji přidává i speciální proces zrání, při kterém whisky nejprve odpočívala v sudech po bourbonu a posledních šest měsíců pak dozrává v nádobách po žitné whiskey. Je osvědčeno, že díky těmto kombinacím chutná všem.

Soutěže se nesmí účastnit děti mladší 18ti let!