Stačí jen správně odpovědět na otázku:

Krmivo má vysoké množství proteinu, které podporuje:

A) Udržení svalové hmoty v těle

B) Udržení tuku v těle

C) Udržení vody v těle

Správné odpovědi zasílejte na číslo 9001107. Cena sms je 7 Kč. Technicky zajišťuje ATS, www.platmobilem.cz, (infolinka 296 363 199). Tvar sms DEN CANIN AneboBneboC JMENOaPRIJMENI ADRESA PSC. Ze všech odpovědí zaslaných od 18. 11. do 20. 11. 2015 vybereme 10.,20.,30.,40.,50., 100.,110.,120.,130.,140., 150., 200., 250., 300., 350. správnou sms, která vyhrává 1 kg krmiva.

Royal Canin se dlouhodobě zaměřuje na individuální potřeby koček a psů definovaných na základě vědeckých studií. Speciální řadu krmiva pro psy a kočky podle rasy doplňuje řada, která je vyvinutá tak, aby splňovala potřeby vašeho zvířete podle jeho životního stylu.

Sporting Life je řada určená dospělým aktivním psům s dlouhodobou vytrvalostní aktivitou. Pokud váš pes tráví hodně času venku aktivním pohybem, jsou tyto granule přesně pro něj.

Krmivo obsahuje vyvážený poměr sacharidů a mastných kyselin. Sacharidy poskytují rychle dostupnou energii již na začátku fyzické námahy a mastné kyseliny se zužitkují postupně během trvání aktivity. Optimální poměr tím maximalizuje výkon sportujících a pracovních psů při dlouhodobé vytrvalostní aktivitě. Pohyb zvyšuje potřebu přenosu kyslíku do svalstva, jakož i potřebu proměny proteinů. Díky vysokému obsahu proteinů podporuje TRAIL 4300 přenos kyslíku do svalstva a přispívá k udržení svalové hmoty.

Tímto krmivem jsou pravidelně zásobování i psí záchranáři.

Zdroj: Youtube

Hanka Böhme: „V Africe zemře 90 slonů denně. Cama je pomáhá chránit"

Odvážná žena, která se sbalila a odjela do Afriky bojovat proti mezinárodní mafii, jež obchoduje se slonovinou a masem divokých zvířat, nebojuje zbraněmi. Hanka Böhme se postavila násilí a chamtivosti čelem těmi nejčistšími prostředky. Na stopu ilegálním lovcům se vydala pouze se svou fenkou Camou.

Osudová náhoda

Hanka je kynoložka, která pracuje se psy již patnáct let. Výcvik psů sice sama nazývá svým koníčkem, ten však přerostl v její celoživotní poslání. Získala několik osvědčení a certifikátů o odborné způsobilosti v trénování psů v Česku i zahraničí. Ale to byl teprve začátek její cesty do exotické Afriky.

Je to už více než rok, co si Hanky kamarádka na facebooku všimla, že občanské sdružení Save - Elephants rozšiřuje své řady. Když Hanka na výzvu zareagovala, ještě netušila, že se její fenka Cama zařadí mezi nejtalentovanější psí detektivy světa. Talentovaná Cama si zaryla pach slonoviny, gorilí srsti i zcela exkluzivně pachovou stopu vzácných šupinatých savců luskounů. Ti podobně jako nosorožci trpí stigmatem afrodiziakálních účinků, které z nich pytláci získávají.

Životní převrat

Intenzivní každodenní výcvik Camy pro misi v Africe trval zhruba půl roku. Připravovat na výpravu se ale musela i Hanka. Podstoupila náročný proces očkování a nakonec zamávala svému muži a malé dcerce a vzlétla na dvouměsíční dobrodružství daleko od rodiny. V Kongu se přidala ke skupině tamních psích cvičitelů, kterým předala Camu do rukou.

Sama se účastnila výpravných cest a dodnes s hrůzou vzpomíná na první setkání s brutálně zavražděným slonem. Případné setkání s pytláckým gangem, které hrozilo po dopadení skupiny dealerů slonoviny, ale mohlo mít mnohem fatálnější následky než pouhé svědectví hrůz, které lidé na divokých zvířatech páchají. Hanka společně se svými kolegy z Konga dostala v kritických situacích armádní dozor a muži z její výpravné skupiny jí radili, ať v nejkrizovějším období neopouští bez doprovodu chovnou stanici.

Inspirace pro film

Šikovnou Camu zanechala Hanka po dvou měsících v Kongu a vrátila se živá a zdravá ke své rodině a výcviku psů v Česku. Afriku si ale zamilovala natolik, že se do Konga pravidelně vrací a momentálně tráví zhruba půl roku u nás a půl roku v Kongu. Tamní život jí natolik učaroval, že se jí nespoutaná barevná i nebezpečná Arika stala druhým domovem. Její záslužná a pestrá činnost zaujala i dokumentární filmaře, kteří za přispění společnosti Royal Canin o práci fenky Camy v Kongu natočili dokument, a pomáhají tak dále šířit povědomí o problematice lovu divokých zvířat.

Věděli jste?

Fakta o trhu s africkými zvířaty jsou pro uši běžného Evropana alarmující. Jen v Kongu ročně zahyne kvůli pytlákům 30 000 slonů, což činí 90 slonů denně. Masakr na afrických pláních si vybírá oběti mezi zvířaty a následně ohrožuje i dobrovolníky, kteří se snaží s černým trhem bojovat. Zatímco některým druhům hrozí úplné vymření, můžeme být vděční za inspirativní příběh, jako je ten Hančin a Camy. Temperamentní a nadšená Cama nedávno darovala světu sedm zdravých štěňat. Možná i ony jednou přidají tlapku k dílu záchrany přírody.