Stačí jen správně odpovědět na otázku:

Jak dlouho vyrábí pivovar HOLBA své ryzí pivo z hor?

A) Více než 140 let
B) 20 let
C) 300 let

Správné odpovědi zasílejte na číslo 9001207. Cena sms je 7 Kč. Technicky zajišťuje ATS, www.platmobilem.cz, (infolinka 296 363 199). Tvar sms DEN HOLBA  AneboBneboC JMENOaPRIJMENI ADRESA PSC. Správné odpovědi zasílejte od 10.8 2018 do 15.8. 2018. Vyhrává 140. správná  odpověď.

Odpověď najdete na www.holba.cz

V malebných Hanušovicích s meandrující řekou Moravou sídlí pivovar Holba a místní pivo je tady zlatým pokladem. Holba má i svoje muzeum. Vzniklo v budově původní obecní školy a tak si v bývalé školní třídě můžete prohlédnou třeba plodiny, které dávají místnímu pivu jeho jedinečnou chuť nebo staré nástroje už z roku 1874, kdy pivovar vznikl. A od té doby se v něm vaří pivo podle původních receptur.

V lavici tady už neposedíte, ale můžete si přisednout třeba ke zdejšímu štamgastovi. Voskové figuríny sládka a štamgasta toho sice moc nenamluví, ale jsou zajímavým zpestřením expozice. A pokud se Vám nebude chtít vracet, je možné tady i přespat. Zázemí vám poskytnou komfortní apartma i stylová restaurace s výhledem na pivovarské  rybníky. Určitě stojí zato pokořit některé z horských velikánů. Oblaží vás nádherné výhledy stejně jako místní pivo.  Holba je v Jeseníkách doma a stejně se tady budete cítit i vy.