Pro účinné a jednoduché hubení hlodavců jsou vhodné pasti SwissInno. Dobrou volbou může být tradiční dřevěná past vylepšená o patentovaný systém lehkého nastražení. Vhodnou a stále oblíbenější alternativou jsou plastové pasti pro myši a potkany. Vyznačují se jednoduchým nastražením, jsou hygienické a snadno omyvatelné s možností dlouhodobého používání.

Správné odpovědi zasílejte na číslo 9001107. Cena sms je 7 Kč. Technicky zajišťuje ATS, www.platmobilem.cz. Tvar sms DEN AGRO AneboBneboC JMENOaPRIJEMENI ADRESA PSC. Ze všech odpovědí zaslaných od 10.11. do 14.11. vybereme 10., 20. a 30. správnou odpověd, výherci obdrží dřevěnou past na myši SwissInno, plastovou past na myši SwissInno a plastovou past na potkany SwissInno.

Otázka:

Plastové pasti SwissInno určené pro hubení myší a potkanů obsahují…

a) chemický atraktant
b) přírodní atraktant
c) neobsahují atraktant

Správnou odpověď můžete najít na www.zahradavkapse.cz


Hubení hlodavců mechanicky

Myši a potkani se v tomto chladném podzimním období se uchylují do teplých úkrytů, kde chtějí přečkat zimu. Bohužel pro vás, tím útočištěm bývají nejčastěji sklepy domů, kůlny, kanceláře nebo garáže. V dnešní době existuje již řada pomocníků, kteří nás dokáží se těchto hlodavců zbavit. Kromě jejich hubení chemickými prostředky např. Effect Rodent (granule, měkká návnada, parafinové bloky, boxy), je velmi oblíbený způsob hubení myší a potkanů mechanickými prostředky, a to formou různých pastiček.

K tradičním pastím patří jistě dřevné pastičky na myši. Bohužel jejich náročné nastražení způsobuje mnohým značné problémy. Proto i v této oblasti těchto pastí došlo k vývoji a dnes si již můžeme pořídit inovované dřevěné pastičky. Příkladem mohou být dřevěné pasti SwissInno. Tyto pasti obsahují patentovaný systém lehkého sestavení pastičky se speciálně vytvarovaným držákem návnady, na kterém velmi dobře drží všechny typy návnad – sýr, čokoláda, slanina, apod. Držák návnady je umístěn uprostřed do půlkruhu pastičky, proto nezáleží na tom, ze kterého směru do pasti vstoupí myš. Ta je pak chycena a usmrcena s optimálním účinkem. Tyto pasti jsou vhodné do interiéru i exteriéru.

Stále více oblíbené jsou však plastové pasti na myši, např. SwissInno. Tyto pasti vynikají rychlým a jednoduchým nastražením. Obsahují přírodní atraktant, který je pro hlodavce maximálně lákavý.

Pro úspěšné hubení potkanů jsou určené pasti většího rozměru než pro hubení myší. Na výběr můžeme mít tradiční dřevěné pasti na potkany nebo moderní plastové pasti. Zejména při hubení potkanů je velmi důležité, aby na pasti nebyly zbytky krve či stopy lidského pachu. Tento předpoklad bychom nemuseli dosáhnout u dřevěných pastí, proto pro hubení potkanů je výhodnější používat pasti plastové např. SwissInno.

Plastové pasti při hubení myší a potkanů jsou velmi hygienické, tzn. že po chycení se jednoduše hlodavce zbavíme a past můžeme dokonale omýt. Plastové pasti jsou určeny pro opakované použití. To umožňuje praktické víčko, které umístíme na návnadu v době, kdy past nepoužíváme. Plastové pasti jsou vhodné pro nastražení v interiéru a exteriéru.

Pasti na hlodavce umísťujeme do míst, kde se hlodavci vyskytují, ale tak aby v místě byl omezený pohyb osob nebo domácích zvířat – např. za skříně, krabice nebo jiné předměty apod. Vždy po odchytu hlodavce je nutné doplnit vhodnou nástrahu – námi zvolenou (čokoládu, ořech apod.) u dřevěných pastiček nebo pokud u plastových pastiček je již návnada hlodavci zcela vyprázdněná je potřeba ji nahradit novou originální návnadou.

Více informací o produktech, praktická videa s aplikací těchto produktů naleznete na poradenském portále www.zahradavkapse.cz nebo na www.agrobio.cz.

Veronika Müllerová