Stačí jen správně odpovědět na otázku:

Jaký typ mouky od Babiččiny volby použijete na přípravu vánočky?

a) Babiččina volba Hladká mouka na kynuté těsto

b) Babiččina volba Hladká mouka dortová

c) Babiččina volba Hladká mouka na křehké pečivo

Správné odpovědi zasílejte na číslo 9001107. Cena sms je 7 Kč. Technicky zajišťuje ATS, www.platmobilem.cz, (infolinka 296 363 199).

Tvar sms DEN MOUKA  AneboBneboC JMENOaPRIJMENI ADRESA PSC. Správné odpovědi zasílejte od 14. 11. do 16.11.2017, vybereme 1.,10.,50.,100.,150. správnou sms

Odpověď naleznete na www.babiccinavolba.cz.

Pěstuje se už tisíce let, ale z českého jídelníčku skoro vymizela. Teď se do něj špalda s velkou slávou vrací, a to hlavně v podobě špaldové mouky. Babiččina volba ji nově nabízí ve dvou variantách – hladké a celozrnné.

Špaldová mouka je i není novinka. Prastarou odrůdu pšenice, která dostala český název špalda, pěstovali už naši prapředkové. V Palestině ji znali již před 9 000 lety, používali ji také Asyřané, staří Egypťané nebo antičtí Římané, kteří ze špaldové mouky připravovali slané i sladké pečivo.

I ve střední Evropě má dlouhou historii. Vymizela až ve 20. Století nejen z ekonomických důvodů, ale i pro náročnější zpracování. Postupně ji nahradila pšenice ozima a na starou dobrou špaldu se skoro zapomnělo.