Ve kterém roce vznikl Mořský svět?

 a) v roce 2002

b)  v roce 2012

Správné odpovědi zasílejte dne 13. a 14. července na emailovou adresu soutez@denik.cz
Vyhrává 10., 20., 30., 40., 50. správná odpověď

NOVINKY V MOŘSKÉM SVĚTĚ

V ZOO Mořský svět na pražském holešovickém Výstavišti se vedle živočichů, kteří jsou velmi atraktivní pro návštěvníky najde místo i pro na pohled nenápadné, avšak chráněné druhy živočichů.

Jedním z nich je i Garra gotyla – neboli Gara pákistánská, která se se vyskytuje na poměrně velkém území, které zahrnuje Pákistán, Indii, Bangladéš, Myanmar, Afganistan, Bhútán a Nepál, kde obývá hlavně rychleji tekoucí potoky a řeky.

Ve své domovině se nacházejí v potocích, čemuž napovídá stavba jejich těla, umístění a tvar úst a koneckonců i jejich způsob plavání. Tato velice zajímavá rybka je významnou pomocí týkající se regulace řas a její nezbytnost určuje prosperitu celého ekosystému.Tlak způsobený lidmi který působí na její přírodní lokality a její úbytky pak narušuje křehkou rovnováhu mezi vodními organizmy. Výrazně se pak mění poměr živin a planktonu, který je základním zdrojem potravy většiny vodních organismů.

Garu pákistánskou, zajímavou a na pohled ne příliš nápadnou rybku zapsanou v Červené knize ohrožených druhů, můžete tak nyní v ZOO Mořský svět plně docenit.

Tyto a ostatní živočichy můžete spatřit v ZOO Mořský svět i letních prázdninách, kdy se na vás těší v klimatizovaných prostorách na pražském holešovickém Výstavišti.

Více na www.morsky-svet.cz