Stačí jen správně odpovědět na otázku:

Při jaké teplotě musí být skladována jídla EXPRES MENU?

a) -18°C, je potřeba je skladovat v mrazáku

b) 5°C, je potřeba je skladovat v ledničce

c) 30°C, není potřeba je nijak speciálně skladovat, vydrží dlouhodobě v běžné pokojové teplotě

Správné odpovědi zasílejte od 9. května do 11. května na emailovou adresu soutez@denik.cz
Vyhrává 10.,20.,30.,40.,50.,60.,70.,80.,90.,100. správná odpověď.


Více o EXPRES MENU se dozvíte na www.expresmenu.cz

EXPRES MENU nabízí kvalitní alternativu stravování během hektických dní nebo na dovolené

Chorvatsko je stále nejoblíbenější destinací pro letní dovolenou Čechů – v roce 2017 tam dle údajů Českého statistického úřadu vyrazil každý dvanáctý. Druhou nejnavštěvovanější zemí je Itálie, následuje Slovensko, Rakousko a Řecko. Více než polovina z dovolenkářů má zaplacené all inclusive, velká část cestovatelů, především těch individuálních, jejichž počet stále roste, si však stále vozí jídlo s sebou. EXPRES MENU jim nabízí kvalitní alternativu, pokud chtějí kromě peněz ušetřit i čas.

Ačkoli doba balení řízků na dovolenou dávno pominula, najde se stále mnoho důvodů, proč si s sebou na dovolenou vzít jídlo. „Naše jídlo je vhodné pro všechny, kteří se chtějí kvalitně stravovat, i když nemají čas nebo možnost si uvařit. Naše pokrmy jsou připravované dle rodinných receptů speciální technologií konzervace, díky níž vydrží až tři roky při pokojové teplotě, krátkodobě dokonce vyšší, třeba právě během cesty na dovolenou. Naše jídla ocení jak rodiny s dětmi, tak třeba individuální cestovatelé, kteří potřebují vyváženou stravu pro svoje výkony,“ vysvětluje marketingový ředitel EXPRES MENU Adam Sogel, v jakých situacích nejčastěji zákazníci sáhnou po těchto jídlech.

Stravování na dovolené je mnohdy problematické, protože máme nepravidelný režim a místní dobroty nás lákají k přejídání. Pokud nechceme pravidelně chodit do místních restaurací ani trávit čas v kuchyni, není mnoho jiných možností, jak si zajistit teplé jídlo. Prezident Aliance výživových poradců Ivan Mach zdůrazňuje pravidelnost stravovacích návyků: „Dá se říct, že neplatí žádná obecná doporučení, protože každý jsme jiný a věnujeme se jiným fyzickým aktivitám. V běžném režimu jezte, když cítíte potřebu jíst a máte hlad, hlad ovšem dlouho nezadržujte. Vytvořte si vlastní řád, abyste jedli vždy přibližně ve stejnou dobu, a to dodržujte i během dovolené. Vyvarujete se tak nepříjemným zažívacím potížím či přibírání na váze.“