Které sáčky na odpad značky Fino získaly letos cenu Nejlepší novinka ve Volbě spotřebitelů 2017?

a) Pytle na suť
b) Sáčky na odpadky color
c)  Sáčky na tříděný odpad – papír, plast

Správné odpovědi zasílejte na číslo 9001107. Cena sms je 7 Kč. Technicky zajišťuje ATS, www.platmobilem.cz, (infolinka 296 363 199). Tvar sms DEN FINO  AneboBneboC JMENOaPRIJMENI ADRESA PSC. Správné odpovědi zasílejte od 6. 12. do 8. 12. 2017, vybereme 10., 50., 100., 150. Sms.

Odpověď najdete na https://www.fino.eu/cs/.

Vánoční úklid rychle a efektivně?

Tak jako každý rok, tak i letos se ve většině domácností před příchodem Vánoc chystá velký úklid. Pokud nemáte rádi uklízení a nechcete touto činností ztrácet víc času, než je nutné, tak sáhněte po pomocnících značky Fino a postupujte strategicky.

Vše si připravte na strategické místo
Než začnete uklízet, připravte si vše, co budete potřebovat - vysavač, kýbl, čistící prostředky, rukavice (např. rukavice Fino s Aloe Vera), hadry a houbičky (např. Antibakteriální utěrku Fino), ať se při uklízení nezdržujete zbytečným odbíháním a hledáním potřebných pomůcek.

Začněte uklízet od těch nejméně používaných místností
Nikdy nezačínejte úklid v kuchyni a koupelně, tyto místnosti budete určitě během úklidu potřebovat, naopak napřed ukliďte ložnici, pracovnu a pokoje. U těchto místností nehrozí, že je budete v průběhu úklidu používat. Nechcete si přece znova zašpinit již uklizené.

Vždy úklid v místnosti začínejte shora
Pokud byste nejdříve umyla zem a pak uklízela, prach a nečistoty shora vám na ni napadají a můžete začít znova.

Koberce luxujte proti směru vlasu
Aby bylo uklízení opravdu efektivní, vysávejte koberec proti směru vlasu, tímto způsobem odstraníte kromě prachu i roztoče a případné zárodky plísní. Pokud byste luxovala po směru vlasu, zbavíte se jen povrchové nečistoty.

Kuchyň, koupelnu a WC nechte na závěr
Kuchyň, koupelnu a WC budete určitě během úklidu používat, proto nechte jejich úklid na úplný závěr. Po úklidu kuchyně se vrhněte na koupelnu se záchodem. I zde postupujte shora a nezapomeňte, že jde o místo, kde sídlí hodně bakterií, proto je dobré použít desinfekční čističe a ruce chránit kvalitními rukavicemi.

Mějte při ruce neustále pytel na odpad
Během celého úklidu domácnosti mějte při ruce pytle na odpad (např. Fino Eko Natura), abyste ihned mohli likvidovat vše, čeho je potřeba se zbavit. Neztrácejte čas pochodem do kuchyně nebo jiné místnosti, kde máte koš na odpadky.

Určete si místo na dočasné uložení věcí
Úklid domácnosti často znamená objevení různých předmětů na místech, kde vlastně nemají co dělat. Pro tyto případy si před úklidem zvolte místo, kam budete prozatím všechny tyto věci ukládat, abyste je na závěr mohli pořádně roztřídit. Je zbytečné zabývat se tím během úklidu.

Pro výherce je připraven balíček s produkty Fino (celulózová houbička, kuchyňské houbičky, rukavice s aloe vera, sáčky na odpad a houbička na teflon), které usnadní úklid a kuchařka od Karolíny Kamberské.