Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Společnost

19.1.2018

NEJLEPŠÍ VTIPY prezidentských voleb! Pobavte se naší galerií

Souboj o příštího prezidenta se kvapem blíží a málokoho to nechává v klidu. Jak už v naší malé republice bývá zvykem, volby jsou vděčným terčem řady vtipů na sociálních sítích. Ty nejpovedenější, co se objevily, najdete v naší galerii.  

9.1.2018

České dráhy udávají směr genderové politiky. Nejen na železnici

Stane se práce v železniční dopravě v budoucnu doménou žen? Podíl žen na celkovém počtu zaměstnanců Českých drah sice v současnosti představuje „pouze“ třicet procent, v rámci Evropské unie se však jedná o jedno z nejvyšších čísel. Tématu většího zastoupení žen v dopravě se nedávno podrobně věnovala konference Women in Transport - EU Platform for Change.

5.1.2018

České dráhy pomáhají zdravotně postiženým. I díky bezbariérovým vlakům

České dráhy poskytují služby všem zákazníkům bez rozdílu - a to zejména díky více než pěti tisícům bezbariérových vlaků. Těmi mohou pohodlně cestovat lidé s handicapem, rodiče s kočárky či senioři. Zdravotně handicapovaným osobám se však národní dopravce snaží pomáhat i jinak. 

MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA
4.1.2018

Když novináři roznášejí Deník

Jaké to je, když redaktoři převezmou roli pošťáků a nosí noviny svým předplatitelům?  To už po několikátý den zažívá na vlastní kůži více než stovka novinářů i dalších zaměstnanců Deníku.

4.1.2018

Speciální taxík Maxík bude vozit seniory v dalších třech českých městech

Služeb sociální taxislužby Taxík Maxík, kterou do života uvedlo Konto Bariéry Nadace Charty 77 ve spolupráci s lékárnami Dr. Max, mohou nově využívat také občané Benešova, Mostu a Svitav. Celkem tak Taxík Maxík, jenž poprvé vyjel v roce 2016 v Prachaticích a Liberci, funguje již na osmi místech Česka.

3.1.2018

Dá se kočka vychovat stejně jako pes? Podle zvířecí trenérky ano

Trénink zvířat je velmi rozsáhlá oblast, ve které najdeme spoustu stylů a metod. I kočka se dá naprosto skvěle vytrénovat. Ale jde to stejně jako se psem?  

31.12.2017

Zprávy deníku ve vašem internetovém okně

Přidejte si chytrou službu deníku do vašeho internetové okna, které vám umožní vidět zprávy jako první.

30.12.2017

OBRAZEM: Známé osobnosti, které zemřely v roce 2017

Zatímco v roce 2016 zesnuli hlavně velikáni z hudebního světa, letošní rok se stal tím posledním pro řadu skvělých herců nebo i slavnou tenistku Janu Novotnou. Zavzpomínejte na ně a přečtěte si, co významného zesnulí udělali pro svět a v čem vynikali.

19.12.2017

Vánoční víno: co ke kaprovi, lososu, krevetám či kachně

Štědrý večer je tím nejkouzelnějším večerem v roce. A Češi si jej umí pořádně vychutnat. Nároky na slavnostní večeři rostou, v řadě rodin ještě stále převládá tradiční smažený kapr. V některých domácnostech ho ale nahrazují ryby mořské, výjimkou nejsou ani krevety a další plody moře. A ke slavnostní večeři neodmyslitelně patří i sklenka dobrého vína.

19.12.2017

Ježíšek dětem aneb Co je málo a co už příliš?

Kolik dárků rozzáří dětské oči pod vánočním stromkem? Nepřehledná hromada nebo právě ten jediný vytoužený? O míře, s jakou obdarovávat, se vedou vášnivé diskuze mezi odborníky, členy rodiny i kamarádkami. Přitom na prvním místě by měla zůstat láska a štěstí…

18.12.2017

Sportoviště bez dětí? Nový projekt chce ratolesti vrátit na hřiště

Jak dostat děti od mobilů a tabletů? O takový úkol se pokusí nový projekt Sport2Life. Ten vymyslel bývalý majitel Čedoku Michael Saran spolu s významnými představiteli českého sportu.

15.12.2017

Sbírka Srdce dětem přispěla nemocným dětem. Letos se vybralo 25 milionů korun

V letošní sbírce Srdce dětem, která se konala od 6. do 19. 11. ve všech 235 prodejnách Lidl se podařilo vybrat rekordní částku 24 118 927,50 korun. To je téměř o 5 miliony více než v minulém roce. Společnost Lidl se rozhodla částku ještě navýšit a zaokrouhlila ji na celých 25 milionů. Vybrané peníze pomohou vážně nemocným a handicapovaným dětem po celé republice.

14.12.2017

Anna K. navštívila seniory v Dobřichovicích

Zpěvačka Anna K. strávila odpoledne s obyvateli Domova seniorů v Dobřichovicích. Anna K. zpívala své písně za doprovodu kytaristy Jiřího Janoucha a mnoho seniorů zpívalo společně s ní. Malý vánoční hudební recitál byl protkán příjemným povídáním. Role moderátorky se ujala spoluorganizátorka akce Taťána Gregor Brzobohatá z nadace Krása pomoci a obě dámy zavzpomínaly na své prarodiče a také vánoční rodinné zvyky.

12.12.2017

Jak uchránit psa před strachem z bouřky a ohňostrojů

Trvalým řešením psího strachu z hluku způsobeného bouřkou, ohňostrojem, hudbou, anebo třeba jen kýchnutím, je vždy pouze psychologická terapie. Odbourání strachu z čehokoli sice opravdu zabere spoustu času i vaší energie a je nezbytné vždy dodržovat specifické postupy, ale určitě se to vyplatí.

4.12.2017

Než koupíte kočku pod stromeček

Blíží se čas Vánoc a mnozí lidé přemýšlí, že by pod vánoční stromeček sobě nebo svým blízkým pořídili třeba kočku. Ne vždy je ale zvíře vhodným dárkem, protože kromě mnoha radostí je s ním i starost a spousta takových vánočních dárku později končí v útulcích anebo venku v mrazu.

4.12.2017

Změna doručovací služby

Velice děkujeme našim předplatitelům za odebírání Deníku. Spokojenost čtenářů a zejména předplatitelů je pro nás, vydavatele novin, velice důležitá a proto nám záleží na kvalitě doručování.

27.11.2017

Čím nakrmit štěně

Každý, kdo si pořizoval první štěně, ví, jaké je to vzrušení a na jak dlouho vás to zaměstná. S prvním dnem, kdy malého pejska přivedete domů, se vše změní. Na zavedené rituály musíte zapomenout, protože středobodem všeho dění je „ono“…

27.11.2017

Zbigniew Czendlik: Život bez svátků je jako cesta bez hospod

/ROZHOVOR/ Polský římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik působí v Česku už přes pětadvacet let. Za tu dobu se stal nejen oblíbeným duchovním, ale i vyhledávanou celebritou. On sám ovšem podobné označení z duše nesnáší, raději by prý byl, kdyby o něm ostatní mluvili jako o dobrém chlapovi.

23.11.2017

Kavkazská jedle dobývá český vánoční trh na úkor jiných stromků

Vánoce se blíží a k těmto svátkům neodmyslitelně patří prodej vánočních stromků. Z meziročních statistik prodejů, které vykazují pravidelné zvýšení, je zřejmé, že kavkazská jedle se stává nejoblíbenějším stromkem na našem vánočním trhu. 

23.11.2017

Chutě celého světa pod jednou střechou

V Praze sídlí desítky ambasád zemí celého světa. Jednou v roce je možné si jejich exotiku doslova vychutnat osobně, a ještě udělat dobrý skutek. Manželky diplomatů každoročně pořádají dobročinný bazar v pražském hotelu Hilton.

21.11.2017

Aby se s námi zvířecí kamarád cítil dobře

Co je vlastně na domácím mazlíčkovi tak fascinujícího, že si ho každý přeje mít? Nenadává, vždy je po ruce, občas se s námi mazlí, nebolí ho hlava, chodí s námi kamkoli chceme, neremcá. Ale i takový zdánlivě bezproblémový tvor má své potřeby.

20.11.2017

Děti věří budoucnosti v Česku méně než dřív, ukázal průzkum

České děti jsou uzavřenější a skeptičtější než před devíti lety. Letos se cítilo šťastných 58 procent z nich, v roce 2008 to bylo 64 procent. Vyplývá to z unikátního výzkumu Mladé hlasy pro český UNICEF mezi 407 chlapci a děvčaty ve věku 9 až 17 let.

18.11.2017

I zvířata mají svá práva

S vlastnictvím a chovem zvířete přicházejí radosti i povinnosti. Nejen morální, dané etikou, ale také legislativní, které jsou dané zákonem. Bohužel, podmínky chovu jsou roztříštěny do mnoha právních předpisů, které orientaci v této problematice velice ztěžují.

17.11.2017

Jak si vybrat psa z útulku

Jednou z možností, jak získat nového psa, je adopce z útulku. Uděláte dobrý skutek, ušetříte peníze a poskytnete domov jedné opuštěné psí duši. V České republice je kolem 200 útulků, depozit a podobných zařízení, tak s chutí do toho.  

16.11.2017

Česko si opět zazpívá koledy s Deníkem

/ANKETA/ Už za necelý měsíc rozezní náměstí stovek českých měst vánoční koledy. Stane se tak při akci „Česko zpívá koledy s Deníkem“, do které se zatím přihlásilo 155 míst. Z předvánočního zpívání koled se stává tradice, při které se vydavatelství Vltava Labe Media spojuje s Českým rozhlasem. Letos se zpívá již posedmé, jako vždy budou koledy znít Českem unisono ve stejný čas. Tentokrát ve středu 13. prosince od 18.00 hodin.

15.11.2017

České dráhy vypraví první youtuberský vlak, určený je hlavně dětem

Deset známých českých youtuberů na jednom místě a navíc v jedinečném prostředí – to je projekt, který zatím nemá v Česku ani v Evropě obdoby. České dráhy vypraví na konci listopadu speciální vlak pro youtubery. Státní dopravce tím chce zacílit zejména na děti a mládež.

14.11.2017

Podíl masa v psím krmivu

Zajímá vás, co je v pytli granulí, který kupujete svému psímu příteli?

DOTYK.CZ
12.11.2017

Alice Perrers: patnáctiletá dívka pobláznila stárnoucího krále

Stárnoucí muž zaslepený láskou k vypočítavé dívce. Toto klasické schéma, které obvykle nekončí dobře, ožilo také na dvoře anglického panovníka Eduarda III. (1312-1377).

10.11.2017

Jak si vybrat chovatelskou stanici

Pokud toužíte po psovi s určitými vlastnostmi, ať už je to přesný vzhled, velikost, typ srsti nebo povaha a vlohy k nejrůznějším aktivitám, měli byste sáhnout po psovi konkrétního plemene. Toho najdete v chovatelské stanici.

10.11.2017

Čím nakrmit svého psa nebo kočku?

Mnozí chovatelé už začínají přistupovat k výběru krmiva pro svého psího nebo kočičího miláčka stejně pečlivě, jako když si vybírají jídlo pro sebe. A to je správné.

8.11.2017

Hospoda je základ, říká farář z Neratova. Sdružení otevírá nový minipivovar

Před dvaceti pěti lety založil s přáteli Sdružení Neratov. Za cíl si dal obnovit nejen zdejší kostel, tradici poutního místa, ale celou obec Neratov, vysídlenou po 2. světové válce. Josef Suchár, který sám sebe neváhá označit jako "šíleného faráře z Neratova," tyto nemalé vize naplnil. Novým podnikem, který by měl od listopadu v obci fungovat, je nový minipivovar.

7.11.2017

Právnickou firmu roku ovládly Weil, Gotshal & Manges a Havel, Holásek & Partners

V pondělí 6. listopadu proběhlo v prostorách pražského paláce Žofín slavnostní vyhlášení žebříčku Právnická firma roku 2017. Záštitu nad letošním ročníkem převzal ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

6.11.2017

Jana Doleželová: Založit lékárnu mohu i za deset let, rodinu ne

/ROZHOVOR/ Když se před třinácti lety stala Jana Doleželová Miss České republiky, nabourala tak trochu dosavadní „missí” stereotypy. O dva měsíce později totiž odpromovala v pražském Karolinu a kombinovat farmaceutickou i modelingovou kariéru se jí dařilo i nadále. Během následujícího roku obhájila nejen rigorózní práci a stala se doktorkou farmacie, ale také zabodovala ve dvou prestižních světových soutěžích – Miss World i Miss Tourism.

2.11.2017

Na českých silnicích číhá smrt každých 16 hodin. Hrozí nám znetvoření, amputace

Denně nebo téměř denně přitom v České republice řídí 63 procent z celkem 6,7 milionů registrovaných držitelů řidičského oprávnění. Každých dvacet minut se na tuzemských silnicích někdo zraní a průměrně jednou za 16 hodin dojde k úmrtí. Nejvíce nás děsí nemohoucnost, nutnost být odkázán na pomoc druhých.

26.10.2017

Zaměstnanci Sberbank sázeli les. Vyroste sedm set nových jedlí

V Beskydech v Národní přírodní rezervaci Kněhyně – Čertův mlýn vytvořili zaměstnanci Sberbank nový les. Během dobrovolnického dne zasadili 700 mladých stromků jedle bělokoré. Sberbank se na akci podílela spolu s neziskovou organizací ČSOP Salamandr, která se věnuje ochraně přírody.

18.10.2017

Dřevěné hodinky, plecháček a džíny na míru? Jack Daniel’s sází na divokou kartu

Džínový krejčí, řezbářské duo, hudební grafik a moderátor, který si dopředu nic nepřipravuje. Takoví jsou ambasadoři Jacka Danielse. Každý z nich zastupuje jiný brand známé Tennessee whisky a prosazuje svoji nezávislost jiným způsobem. Kluky spojuje především fakt, že vystoupili ze své „komfortní“ zóny, opustili korporátní sféru a dělají povolání, které je skutečně baví. 

12.10.2017

Mountfield otevírá novou prodejnu v Liberci

Společnost Mountfield otevře v sobotu 14. října nové prodejní centrum v areálu nákupního centra Severka v Liberci. Má nahradit bývalou prodejnu umístěnou v obchodním domě Spektrum. Na zákazníky čeká interiér o celkové ploše 1700 m2 a 50 parkovacích míst.

6.10.2017

Válečné drama za zdmi pivovaru: Jak na Smíchově ukryli varnu před vojsky

Osm zbrusu nových měděných nádob ladného „kloboukového” tvaru s širokými parníky a vystíracími komíny tyčícími se až do stropu. Tak měla vypadat nová varna Smíchovského pivovaru na konci třicátých let. Jenomže do poklidného vývoje tehdy největšího pivovaru u nás zasáhla - stejně jako do osudu celého Československa - válka.

3.10.2017

Zaměstnanci Staropramenu už pojedenácté pomáhali svému okolí

„Smíchov vždycky drží spolu“ hlásá slogan nové kampaně pivní značky Staropramen. Že to nejsou jen prázdná slova, dokázali už pojedenácté zaměstnanci společnosti Pivovary Staropramen prostřednictvím projektu „Dny, kdy pomáháme aneb Community Days“. Právě do sousedství smíchovského pivovaru Staropramen totiž letos opět zamířila dobrovolnická pomoc zaměstnanců české pivovarské dvojky.

27.9.2017

Křišťálová lupa: hlasujte v soutěži o nejlepší zpravodajský web pro deník.cz

Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2017. Díky vám má deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii Zpravodajství.

20.9.2017

Běh za ušlechtilým cílem

Dobročinnost mívá různé formy. Akce „Teribear hýbe Prahou“ z minulých dnů to jen dokládá. Účastníci naběhali či nachodili 227 tisíc kilometrů, což v přepočtu na peníze činí téměř dvanáct milionů korun. To je o čtyři miliony více než před rokem. Za každý absolvovaný kilometr totiž organizátoři poukázali na dobročinné účely domluvenou částku.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT