Domácí mazlíček potřebuje především náš čas. Takže pokud ho nemáme nebo si ho nejsme schopni udělat, odsuzujeme kočku či psa k totální nudě. Nemůžeme se potom divit, že máme doma načuráno, rozkousané boty, vyrabovaný odpadkový koš a podobně. Není přece problém vstát ráno o hodinu dříve a věnovat takto „získaný“ čas svému miláčkovi. Odměnou nám je spokojené zvíře, které ve svém pelíšku počká, až se vrátíme z práce.

Měli bychom dbát i na správný výběr hraček. Existuje řada osvědčených kousků. U koček jsou to třeba lasery správné frekvence, peříčka, zajímavé jsou i hlavolamy s odměnou. Vyplatí se i stabilní a prostorná šplhadla a škrabadla. Pro psy je výběr hraček mnohem širší, některé hračky je však zabaví na pět minut. Mnohdy je důležitější, že mezi hračkou a mazlíčkem jsme právě my. Psovi pak většinou stačí obyčejný tenisák, pokud mu ho házíme dost dlouho.

Důležitý je také pelíšek a jeho umístění. Dbejte na odpovídající velikost zaručující pohodlí. Pelíšek by nikdy neměl zůstávat vlhký. Pokud máme mazlíka „závisláka“, pelíšek je většinou tam, kde trávíme nejvíce času my. Někteří z nás, mají zvíře raději venku.

Není nad pořádnou zahradu, prostorný kotec, na zimu zateplenou boudu s výhledem. Pes, pokud má být hlídačem, potřebuje mít přehled. Je potřeba se ale smířit s tím, že pes považuje zahradu za svou, občas nám něco systematicky počurává, tam, kde střeží území své rodiny, prostě nestihne dorůst tráva, ale to k tomu patří.

Věnujte také pozornost pravidelným předepsaným očkováním, čímž si ušetříte spoustu peněz za následnou veterinární péči. Důležité je dobře vybrané antiparazitikum proti blechám a klíšťatům. Ke zdraví zvířete přispívá i správný výběr kvalitního krmiva.

close Logo pořadu Kočka není pes info Zdroj: Česká televize zoom_in

Kočka není pes