Příchozí se seznámili kromě časopisu Kondice i s regionálním Deníkem a časopisy Glanc, Gourment a Kreativ z produkce vydavatelského domu Vltava Labe Media a přímo na místě získali celou řadu tipů, jak pečovat o své zdraví.

Nechybělo ani technologické zpestření. Do Kuřimi totiž dorazila menší verze laboratoře Světa bez kouře virtuálního profesora Dohořela, který zájemce prostřednictvím 3D brýlí provedl kvízem o škodlivosti cigaretového kouře. V laboratoři se dospělí návštěvníci dozvěděli více o hlavních rizicích kouření i fakta o nikotinu.

Řada zájemců si přišla prakticky vyzkoušet cvičení FitPainFree. Jak si pomoci od bolesti různých částí těla, názorně ukazovala cvičitelka Anička Trnková.

„Metoda FitPainFree je první kompenzačně-posturální cvičení, které odstraňuje bolest. Pomocí něj vědomě měníme pohybové stereotypy,“ nastínila podstatu metody.

Šárka Vaňková
Šárka Vaňková dostala lekci. Z kosmetického salonu vyhlíží pódium

V její režii si jednoduchý cvik na protažení zad vyzkoušeli i členové kapely Čechomor po své autogramiádě na stánku Kondice. Rozdávali podpisy i úsměvy a ochotně pózovali se zájemci o společné foto. Mezi nimi byla osmičlenná skupinka žen ze Slavkova u Brna, jež na akci dorazila „vystajlovaná“ ve slušivých jednotných tričkách s nápisem Prostě sexy.

„Chodíme společně na jógu, pravidelně absolvujeme pochody, chodíme i po sklípcích za vínkem,“ prozradila Martina Juřinová na tým kamarádek, čím se udržují ve výtečné formě, svěží a v dobré náladě. Jak pečují o své zdraví, zmínili i členové Čechomoru.

„Po ránu beru každý den do ruky vodítko a vyrážím se psem na procházku, která může čítat někdy kilometr, někdy pět či deset. Někdy běžím, někdy jenom jdu,“ svěřil se zpěvák a houslista Karel Holas.

„Já mám budík natočený vždycky na šestou, na sedmou, na osmou..….a každou tu hodinu, kdy mě probudí, se ujistím, že jsem úplně v pohodě a bez stresu,“ vtipkoval frontman kapely František Černý, což dokazuje, že právě humor je to, co jej udržuje ve skvělé kondici.

Výtečnou formu prokázal i zbytek kapely Čechomor, když svými výkony na pódiu strhával obecenstvo k bouřlivému potlesku.