Hollywoodské celebrity se obvykle ukazují opálené, a to po celý rok. Ať už za bronz vděčí hodinám stráveným na pláži či u bazénu, nebo domácím opalovacím přístrojům, které řada z nich hojně využívá. Jsou však i ti, kdo si svoji kůži před paprsky úpěnlivě chrání a sluníčku se pokud možno vyhýbají. Mají k tomu většinou důvod – obavu!

Hugh Jackman přiznal rakovinu kůže:

Zdroj: Youtube

Každý rok je diagnostikována velkému množství lidí rakovina kůže, za což může v první řadě i slunce a škodlivé UV záření. Tyhle celebrity otevřeně mluví o tom, proč se slunci nevystavují a co dělají pro to, aby jejich kůže byla zdravá.

Uvědomuje si rizika

Andílek Victoria’s Secret Rosie Huntington-Whitely přiznala, že pobyt na slunci je pro ni nutnou obětí pro bezchybnou pleť. „Jsem Angličanka, ráda se opaluji a miluji snědou pokožku, ale čím jsem starší, tím víc vidím, jak se to po návratu z dovolené projevuje na mé pleti,“ uvedla v magazínu W s tím: „Pečlivě si vybírám dobu, kdy se vystavuji slunci a vždy používám klobouk a krém s SPF.“

Rosie Huntington-Whitely

Ohrožena rakovinou kůže

Kráska s porcelánovou pletí Nicole Kidmanová objevila lásku k opalovacím krémům už v mládí, protože nechtěla mít pihy. Pak ale začala zkoumat fakta.

„Trávím hodně času venku, ráda cvičím na čerstvém vzduchu, ale nemám ráda pobyt na přímém slunci, protože jsem velmi světlá,“ řekla v roce 2017 časopisu Allure. „Moji rodiče prodělali rakovinu kůže, takže musím být opatrná, používám SPF 100. Zdá se to hodně, ale není,“ dodala.


Nahrává se anketa ...

V péči dermatologa

Také herečka Sigourney Weaverová používá denně opalovací krém, protože byla svědkem boje svých rodičů s rakovinou kůže. „Přestože byli velmi aktivní a dobře se o sebe starali, oba několikrát onemocněli rakovinou kůže,“ svěřila deníku Daily Mail. Slunci se úplně nevyhýbá, ale na radu profesora klinické dermatologie doktora Penga raději vyhledává stín, nosí plavky v celku, klobouk, brýle a používá ochranný faktor s minimálním SPF 30.

Proti horku pomáhá třeba osvěžení u vody. Co ale dělat v rozpáleném bytě?
Jak zvládnout úmorná vedra? Na led a klimu pozor, boj s horkem musí být lišácký

Zdokonalil se díky natáčení

Při natáčení Pobřežní hlídky trávil Zac Efron všechen čas na slunci, což ho naučilo aplikovat opalovací krém. „Myslím, že je velmi důležitý. Bylo extrémní horko a zachránil mi kůži. Používejte ho ideálně každý den, prosím. Žádné množství záření ze slunce není podle mě bezpečné,“ tvrdí herec, jehož rodiče si také prošli bojem s rakovinou kůže.

Mluví z vlastní zkušenosti

Herec Hugh Jackman bojoval s rakovinou kůže šestkrát a od té doby předává své zkušenosti dál. „Používejte prosím opalovací krémy a dostavujte se na pravidelné kontroly k lékaři. Kromě toho můžete i jednou měsíčně provádět samovyšetření. Stojí to za to,“ radí.

Člověk s onkologickým onemocněním potřebuje kromě lékařské péče především psychickou podporu
Lidé s rakovinou potřebují i úsměv a vlídné slovo. Je to důležité jako léčba

Inspiroval ji film

Za výkon ve snímku Ďábel nosí Pradu Anne Hathawayová cenu nedostala, ovšem za herecké umění předvedené v dramatu Bídníci byla oceněna Oscarem.

Právě kvůli ztvárnění Fantiny trpící tuberkulózou měla během natáčení přísný zákaz vycházet na slunce. A mít takřka sněhobílou pokožku se jí zjevně zalíbilo, protože doteď bývá vídána s deštníkem v ruce, jímž se chrání před paprsky.

Miluje opalováky

Jestli někdo skutečně dodržuje ochranu před sluncem, je to Charlize Theronová. „Ani jeden den nevyjdu ze svého domu bez opalovacího krému. Schovávám ho i v autě. Dávám si ho na ruce, když řídím. Jsem fanatik do opalovacích krémů,“ prozradila InStylu. Používá takové, které chrání před UVA i UVB paprsky. Nechce mít ani vrásku navíc!

Ani Brook Shields není vyznavačkou opalování

Má zásobu lektvarů

Stále patří mezi nejatraktivnější herečky a vděčí za to především své zálibě: péči o sebe. Brooke Shieldsová si pleť permanentně hydratuje a chrání.

Co lépe funguje, antiperspirant nebo deodorant?
Antiperspirant, nebo deodorant: Co je lepší a zdravější proti nadměrnému pocení

„Manžel si ze mě utahuje kvůli mým krémům, skleničkám, lektvarům a pleťovým vodám,“ přiznala magazínu Health. „Chraňte se před sluncem a pijte vodu, to je základ,“ prozradila důvod, proč tak dobře vypadá.