Život celebrit není vždy jen záviděníhodný. Popularita a ztráta soukromí může být pro mnohé neúnosná, což se občas neobejde bez následků. Někdo si bere na pomoc alkohol, drogy, další se uchýlí k agresivnímu chování… V lepším případě vše končí hospitalizací, v horším vězením.

Top 10 celebrit, které skončily ve vězení:

Zdroj: Youtube

Během let bylo zatčeno za různé přečiny mnoho známých osobností. Ne všechny se dopustily závažné trestné činnosti. Jsou i ty, které se dostaly do vězení „jen“ proto, že nezaplatily včas (nebo vůbec) daně.

Kradl a neovládl se

Když bylo herci Marku Wahlbergovi šestnáct let, přistihli ho v Bostonu při krádeži piva dva lidé, které posléze napadl. LA Times uvádí, že jednoho muže vietnamského původu při tom udeřil pěstí do oka a druhého zasáhl velkou tyčí. Přitom navíc křičel rasistické nadávky.

Cameron Diazová byla v mládí rebelka.
Šprti, nebo průseráři? Některé hollywoodské hvězdy ve škole opravdu nezahálely

Poté, co se Mark přiznal, byl v obou bodech obžaloby obviněn z těžkého zločinu a odsouzen ke dvěma letům vězení. Odkroutil si ale jen čtyřicet pět dní.

Pití a drogy ji stáhly na dno

Herečka Lindsay Lohan byla poprvé zatčena v roce 2007, a to na základě obvinění z řízení pod vlivem kokainu a jeho přechovávání. Drogy a alkohol naprosto ovládly její život.

Lindsay Lohanová.
Herečka Lohanová měla nehodu na lodi, kotva jí uřízla část prstu

Během deseti let porušila hned několikrát probační podmínky a navštívila nejméně pět rehabilitačních zařízení. Třikrát byla ve vězení, má za sebou 35 dní domácího vězení, 67 dní veřejně prospěšných prací, 19 dní u soudu a 6 cest do vězení…

Odvolání mu nebylo nic platné

Wesley Snipes, hvězda filmu Demolition Man, byl poslán za mříže v roce 2010, a to za úmyslné nepodání federálního přiznání k dani z příjmu. Svůj trest si ve věznici s nejnižší ostrahou v Pensylvánii odpykal téměř celý.

Na svobodu byl propuštěn po dvou letech a čtyřech měsících v dubnu 2013. Čtyři měsíce pak ještě strávil v domácím vězení. Svou vinu nikdy nepřiznal a dodnes tvrdí, že ho daňoví úředníci záměrně oklamali.

Wesley Snipes:

Devět dní v japonském vězení

Že lhát se nemá, si už navždy bude pamatovat člen kapely Beatles Paul McCartney, kterého zatkli na letišti v Tokiu.

Paul McCartney - koncert v O2 Areně
KVÍZ: Troufnete si na Paula McCartneyho? Legenda Beatles slaví osmdesátiny

Poté, co slavný beatlesák podepsal čestné prohlášení, že neužívá žádné drogy, aby získal cestovní vízum, byl v jeho zavazadle na letišti v hlavním městě Japonska nalezen pytlík s marihuanou. Hrozilo mu osm let vězení, nakonec ho ale místní úřady devátý den propustily na svobodu.

Nespokojená se systémem

Podobně jako Wesley Snipes si i zpěvačka Lauryn Hill odpykala trest za daňové úniky. Naštěstí pro ni jen tříměsíční. Bývalé frontmance skupiny Fugees hrozily tři roky za to, že nezaplatila téměř jeden milion dolarů na daních, za dobré chování byla ale v říjnu 2013 předčasně propuštěna. Rychle se vrátila k hudbě a ještě v předvečer svého odchodu z vězení pustila do světa singl.

Má výbuchy zlosti

Jen málokdo by do držitele dvou Oscarů Seana Penna řekl, že nedokáže udržet nervy na uzdě. Už v roce 1987 byl odsouzen k šedesáti dnům vězení, když udeřil komparzistu při natáčení filmu Colours. Absolvoval asi polovinu.

Hollywoodský herec Ben Stiller na červnovém setkání s Volodymyrem Zelenským
Sean Penn a Ben Stiller na černé listině. Rusko trestá Hollywood kvůli Ukrajině

V roce 2006 napadl pro změnu fotografa při pohřbu svého bratra. Stalo se tak u obchodního centra u Los Angeles, kde na něj navíc křičel: „Vypadni!“ Seanův incident zachytila kamera.

Nedala si pokoj

V případě Paris Hilton začalo vše v roce 2006 zatčením při jízdě pod vlivem alkoholu. Když ignorovala pozastavení platnosti řidičského průkazu, byla chycena znovu a strávila polovinu 45denního trestu v detenčním zařízení v Lynwoodu. Až pak byla propuštěna za dobré chování.

I přesto, že se zachovala protiprávně, fanoušci jí to odpustili a denně dostávala několik desítek dopisů, ve kterých jí její příznivci vyjadřovali podporu.

Paris Hilton.Paris Hilton.Zdroj: Shutterstock/Andrea Raffin

Ve vězení víc než doma

Také Robert Downey Jr. má za sebou velmi bouřlivé období plné drog. Kvůli závislému otci se s drogami setkával už jako malý kluk. V roce 1996 byl v Malibu zastaven za překročení rychlosti a zatčen na základě obvinění z řízení pod vlivem omamných látek. V autě měl heroin, kokain a crack.

Po okresním vězení a odvykací kúře byl v roce 1999 opět odsouzen ke třem letům vězení, protože vynechal test na škodlivé látky.