Oči v barvě lískových oříšků, statná postava, výška tak akorát kolem 185 centimetrů, mužná tvář zarostlá sexy strništěm. A k tomu medový hlas… I díky těmto darům přírody je Charlie Hunnam již dlouho potenciální superhvězdou a k této metě spěje možná pomalejšími, ale vytrvalými kroky.

Současné publikum totiž lační po drsných mužích, které devětatřicetiletý rodák z britského Newcastlu zvládá s lehkostí a bravurou. Mimochodem ač hraje většinou klaďase, raději se prý vtěluje do záporáků.

Reneé Zellwegerová již dnes ví, že práce není vše. Uvědomila si, že by měl člověk myslet především sám na sebe.
Renée Zellwegerová: Lhala jsem sama sobě, byla jsem zaslepená prací

A role, jež ho proslavila nejvíc? Když se jako Jax, vůdce motorkářského klanu Sons of Anarchy z napínavého seriálu Zákon gangu, proháněl po mexických hranicích na Harleyi, skvěle dokázal ve své postavě romantického zabijáka vybalancovat dobro a zlo. Natáčení tohoto špičkového pořadu nicméně skončilo před šesti lety a za tu dobu se Hunnam posunul dál. Třeba k účinkování v akční komedii z prostředí narkomafií Gentlemani, kterou můžete nyní vidět v kinech. A před třemi roky se pod vedením stejného režiséra Guye Ritchieho stal králem Artušem. Kdo zná tvorbu tohoto filmaře, tuší, že ti dva spolu rozhodně nevystavěli hrad Kamelot, jak ho známe z legend.

Syn baletky a gaunera

„Herectví mě baví, je to všechno, co jsem kdy chtěl dělat. A jsem dítě štěstěny, že jsem mohl začít tak brzy,“ nechal se slyšet herec a naráží tím na fakt, že se na televizní obrazovky dostal už jako teenager. Jednou šaškoval v obchodě s botami, kde si jeho sourozenec zrovna kupoval kecky, a komického talentu tehdy sedmnáctiletého kluka si náhodou všiml kolemjdoucí producent.

I díky tomu pak získal důležitý part v dramatickém seriálu ze života britských gayů Queer as Folk. A jakmile dosáhl aspoň malého věhlasu, hned se odstěhoval do Los Angeles s nadějí, že velké nabídky přijdou vzápětí. Odvaha mu ostatně nikdy nechyběla a pravděpodobně ji zdědil po tátovi.

Chuck Norris je mezi vojáky oblíbený.
Fenomén Chuck Norris: Z Hollywoodu se dostal až na vojenské latríny

Jeho otec, obchodník se šrotem, byl rváč s napojením na newcastleské podsvětí, ale Charlie si ho naštěstí moc neužil. Společně se třemi bratry vyrůstal u matky, baletky, kterou později veřejně ocenil, že si v té složité situaci vedla jako máma opravdu dobře. Ve vztazích se nicméně sám Charlie chová spíš jako slon v porcelánu. Sice stihl tříleté manželství s Katharinou Towneovou, dcerou scenáristy Roberta Towneho, ale po něm následoval rozvod. A když před pár týdny na reportérovu otázku, jestli se cítí na další ženění, odpověděl jen vyhýbavě, musel se pak své přítelkyni, návrhářce šperků Morganě McNelisové, s níž je již třináctým rokem, omluvit přes média.

On sám se ale netají tím, že po divočejším mládí je z něj už dnes domácký typ, který rád vaří pro větší společnosti, nakupuje zásoby a sem tam prý dokonce i uklidí. A co dělá jinak, pokud zrovna netočí, případně neprodukuje? Hodně času stráví v posilovně, ale rovněž se v minulosti věnoval malování, fotografování a natáčení muziky, především hiphopu. Zároveň přiznává, že stráví hodně času sledováním internetové televize Netflix.

Jude Law
Jude Law: Slavným jsem se stal, až když jsem se svlékl

Prý se mu velmi líbil seriál Panství Downton, takže Angličana v sobě nezapře, ale jinak většinou sleduje dokumentární tvorbu. A jednou by si chtěl zkusit také režii a psaní scénářů. Vlastně o tom snil už na střední škole. Také Charlie Hunnam, kdysi označovaný za nového Brada Pitta, má ale svá slabá místa. Přiznává, že trpí germofobií, tedy přehnaným strachem z bakterií a virů. Proto třeba nerad natáčí líbací scény.

Král Artuš: Legenda o meči Excalibur trochu jinak

Jestli mytický panovník z 5. či raného 6. století skutečně žil, nevíme. I tak se ale král Artuš, syn Uthera Pendragona, stal jednou z nejslavnějších britských legend, jež se napříč roky dočkala nejednoho filmového zpracování. Naposledy se tak stalo v roce 2017. Milovníci klasické historické verze ale museli zatnout čelist. Z pověsti plné naleštěných rytířů kolem kulatého stolu se stala elektrizující, vizuálně bombastická akční fantasy, kterou mohl natočit jen Guy Ritchie, britský tvůrce kultovních akčních zábav Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k či RocknRolla. A jak tento výjimečný tvůrce spektakulárních kolotočů nakládá s klasikami, víme i zásluhou jeho Sherlocka Holmese s Robertem Downeym mladším.

Artuše si můžete představovat klidně jako rytíře v lesklé zbroji. V tomhle snímku je to ale životem otlučený ranař, kterého po smrti otce vychovala ulice. Jakmile však na trůn nastoupí strýc Vortigern (hraje ho Jude Law), je třeba přestat se schovávat a pít. Partička drsných hochů, mezi nimiž nechybí ani Djimon Hounsou, je připravena nastolit právo a dlouho přehlíženou spravedlnost. Ještě před tím je ale třeba vytrhnout slavný meč zaražený do kamene. A kolem toho všeho bude pořádně veselo a padne spousta ran čepelí i pěstí. Charlie Hunnam ostatně kvůli formě dělal několik stovek kliků denně, rekord prý měl přes tisíc, a navíc sledoval zápasy známého bojovníka z klecí Conora McGregora. Guy Ritchie sice zkraje pro roli Artuše zvažoval Kita Haringtona ze Hry o trůny či emeritního Supermana Henryho Cavilla, ale nakonec si vybral nejlépe, jak mohl.

DANIEL STORCH