Podle svých slov se tam naučil víc než ve škole a dodnes má mezi nimi spoustu kamarádů. Občas jim dokonce sloužil jako návnada na skinheady. „Skinheadi vždycky křičeli, že chtějí jít s nožema na cikány, tak jsem jim radil, ať jdou za mnou, že vím, kde je jich celé hnízdo,“ vypráví.

Veronika Arichteva.
Krásná Veronika Arichteva skončila ve vaně, Matěj Ruppert na schodech

„Jenže Romové jsou daleko lépe organizovaní, takže tam bylo asi osm set dětí z Karlína, které je tloukly lžičkami do hlavy, to mě bavilo. Jsem s Romy a světskýma dodnes v kontaktu,“ prozradil zpěvák, který vystupuje i s romskou skupinou Gipsy Brothers.

Má svůj karavan

Mimo to se občas snaží žít i podobným životem. „Mám karavan, a i když s ním necestuji, tak si na to hraji. Mám to rád. Chvilku bydlím v karavanu, chvilku se věnuji slepicím, kachnám, a to mě baví. S lidmi, které jsem na ulici poznal, jsem dodnes v kontaktu,“ tvrdí.

Neřeší banality

Jeho aktuálním snem je hrát na etno festivalech a doufá, že si to splní. Aktivně také spolupracuje s organizací Alsa, která podporuje pacienty s ALS onemocněním. „Musím říct, že setkávání s nimi člověku změní pohled na některé banální problémy a uvědomí si, co je v životě opravdu důležité,“ říká.

LUCIE VODÁKOVÁ

Casey Affleck dorazil na 54. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech
Casey Affleck dorazil do Karlových Varů. Přijel netradičně autem