Michal Malátný například přiznal, že se v době pandemie covidu-19 nechoval úplně nejvzorněji. A to vše kvůli zákazu nočního vycházení nařízeného vládou. „Potajnu jsme se scházeli s členy kapely různě po obývácích a házeli na stůl nejšílenější nápady. Teď z toho máme hotovou desku, která je podle mne hodně povedená, plnotučná,“ sdělil Malátný.

Michal také sdělil, odkud bere nápady. „Mě inspiruje všechno, co kolem sebe zažívám. Po Praze jezdím zásadně MHD a poslouchám, co si lidi povídají. Spoustu textů vzniklo tak, že jsem je odposlechl v tramvaji. Jak se lidé bavili a mně se hrozně líbilo třeba nějaké spojení,“ prozradil Malátný.

Plastický chirurg Bohumil Zálešák ve videocastu Deník s nadhledem
Deník s nadhledem: Chirurgové umějí přišít hlavu

Jako druhý host přišel Jiří Stodůlka, který působí jako hlavní varhaník v kostele sv. Mořice v Olomouci. Minimálně jednou věcí Michala Malátného ohromil. „Denně cvičím šest až osm hodin,“ sdělil Stodůlka. „Jestli jsem cvičil v životě hodinu, tak to je moc,“ usmíval se Malátný.

Řeč se vedla také o vážné hudbě. Třeba proč hodně jejich příznivců úplně neholduje skladbám Johanna Sebastiana Bacha. „Jeho hudba je komplikovaná, ale dokonalá a musí se pochopit,“ míní Stodůlka, který má tu čest hrát na jedněch z největších varhan ve střední Evropě. „Největší však neznamená automaticky nejlepší. Tím ale rozhodně nechci říci, že by ty naše varhany byly špatné,“ doplnil.