Ač se to zdá jako pár měsíců, 18. května tomu bylo už pět let, kdy princ Harry a vévodkyně Meghan Markle stanuli před oltářem a slíbili si, že budou spolu žít v dobrém i zlém.

Ještě donedávna se prezentovali jako harmonický pár, který jen tak něco nerozdělí. Veřejnost nechali nahlédnout do svého soukromí dokonce hned několikrát… Podle britských listů Daily Mail či The Telegraph je ale vše jinak a Harry s Meghan procházejí velkou krizí.

Začátek konce? Experti vyjadřují své prognózy:

Zdroj: Youtube

Už nějakou dobu se spolu – mimo pracovních aktivit – neukazují na veřejnosti, nebylo dlouho vidět žádné jejich láskyplné gesto a neslavili spolu údajně ani své páté výročí. To v britských i amerických médiích vyvolává podezření na možný rozpad vztahu.

Utajený hotelový pokoj 

Koncem května se navíc objevila zpráva o luxusním hotelovém pokoji, ve kterém by měl Harry přespávat. S informací přišel deník The Sun. Podle jejich utajovaného zdroje si Harry pronajal pokoj v bungalovech San Vicente, které se nacházejí zhruba dvě hodiny jízdy od jejich společného domova s Meghan v Montecitu. Pokoj údajně považuje za „únikové místo“.

Zástupce královské rodiny a současně mluvčí společnosti Archewell, která je neziskovou organizací páru, tuto fámu ale později vyvrátil s tím, že to není pravda.

V San Vicente Bungalows má prý Harry pronajatý pokoj

Zprávy o údajném pokoji se objevily poté, kdy Harry a Meghan měli páté výročí svatby, ale nezveřejnili z této události žádné fotografie. Magazín The Post se následně obrátil na San Vicente Bungalows s žádostí o vyjádření, to však nepřišlo.

San Vicente Bungalows je exkluzivní hotel určený pouze členům západního Hollywoodu. Má přísná pravidla ochrany osobních údajů, podle nichž hosté nesmějí uvnitř podniku fotit a všechny kamery na telefonech musejí být neustále zakryty. Ti, kteří se chtějí připojit ke stávajícím členům exkluzivního klubu, musejí zaplatit poplatek, jenž činí téměř čtyři tisíce dolarů ročně, a musejí být prověřeni a doporučeni skupinou stávajících členů.

Princ Harry a vévodkyně Meghan odcházejí z londýnské katedrály sv. Pavla, kde se 3. června 2022 konala bohoslužba u příležitosti jubilea královny Alžběty II., která usedla na trůn před 70 lety.
Princ a princezna. Děti Harryho a Meghan získaly oficiální královské tituly

Jak uvádí stránka hotelu s často kladenými dotazy, resort také stanovuje, že nikdo nesmí diskutovat o ničem, čeho jsou členové či hosté během pobytu na místě svědky, hosté mají také zakázáno přibližovat se k ostatním členům, popřípadě je rušit.

Honička s paparazzi

Informace o onom hotelovém pokoji se objevila současně také poté, jakmile se dvojice spolu s Meghaninou matkou Dorií Raglandovou ukázala v New Yorku na galavečeru, kde byla Meghan – bývalá hvězda Suits – v Ziegfeld Theatre oceněna při akci Women of Vision. Trojice galavečer opustila kolem desáté hodiny a byla podle svých slov „okamžitě pronásledována paparazzi“.

Britský princ Harry a jeho žena Meghan právě nastoupili do taxíku po honičce s novináři.
Honička s fotografy téměř skončila katastrofou, tvrdí princ Harry a Meghan

Zasvěcenec k tomu řekl PageSix: „Začalo to dvanácti paparazzi a skončilo tím, že je honili čtyři.“ Když podle svědků jeden člen paparazzi týmu narazil do jejich únikového auta a další byl málem přejet, opustili Meghan, Harry a jeho tchyně svůj původní vůz a rozhodli se pro taxík.

„Včera v noci byli vévoda a vévodkyně ze Sussexu a paní Raglandová zapojeni do téměř katastrofální automobilové honičky v rukou kruhu vysoce agresivních paparazziů,“ řekl den poté zástupce Sussexů PageSix, s tím, že: „Toto neúnavné pronásledování, které trvalo více než dvě hodiny, mělo za následek několik kolizí, kterých se účastnili i další řidiči na silnici, chodci a dva policisté z newyorské policie.“

Zástupce navíc dodal, že i když být na očích veřejnosti něco stojí, tato cena by nikdy neměla být pro nikoho tak vysoká, aby ohrozila jeho bezpečnost.

Odplata přichází

Meghan s Harrym si sice hned několika médiím nahlas postěžovali, co se stalo, kvůli jejich předchozímu chování vůči britské královské rodině, s nímž většina Američanů i Britů nesouhlasí, se jich ale nikdo veřejně nezastal. Naopak, hned několik mediálních agentur kritizovalo bývalé členy královské rodiny s tím, že nikomu nehrozilo žádné skutečné nebezpečí a celá historka o tom, jak se odjezd domů vyvíjel, je nafouknutá.

Britský princ Harry a jeho žena Meghan krátce před nastoupením do taxíku, v němž se měla honička s novináři odehrát.
Děsivá honička, nebo lež? Příběh Harryho a Meghan o pronásledování se rozpadá

Taxikář, který královský pár vezl, od té doby tvrdí, že je ve skutečnosti fotografové nepronásledovali. A korunu tomu nasadil britský premiér Rishi Sunak, který na dotaz ohledně incidentu zjevně pod dojmem, že se údajná honička odehrála ve Spojeném království, řekl: „Mým úkolem jako premiéra je zajistit, aby se v naší zemi všichni cítili bezpečně.“ Když byl informován, že k incidentu došlo v USA, dodal: „Auta v New Yorku nejsou ve skutečnosti mou prioritou ani mou odpovědností.“

Pouze malá skupinka lidí, kteří s párem sympatizují, komentovala, že epizoda připomíná události předcházející smrt Harryho matky, princezny Diany, která zahynula v Paříži při autonehodě, kde ji v roce 1997 pronásledovali paparazzi.

Pravdivá slova expertů?

Už když v lednu 2020 Harry s Meghan oznámili, že odcházejí od královské rodiny a budou pracovat na tom, aby se stali finančně nezávislými, varovala řada expertů na zmíněný rod, že jejich rozhodnutí není správné a nyní dochází na jejich slova.

Meghan a HarryMeghan a HarryZdroj: Profimedia

„Udělali něco, čeho budou litovat,“ řekl tehdy bývalý redaktor Vanity Fair Graydon Carter. „Rozhodnutí Sussexů rozejít se s královskou rodinou se jim jednou vrátí a bude je pronásledovat. Tím víc, až zjistí, že jejich děti nemají žádné příbuzné. Nemají bratrance ani sestřenice, se kterými by se vídali, strýce nebo tety, a nevídají se s prarodiči, kromě jednoho.

To se jim v určitém okamžiku vrátí. Montecito je nádherné, ale je to boží čekárna – nedá se tam nic dělat. Je čtyřicet minut jízdy od LA. Nemůže tam být mnoho dětí, protože mladé rodiny si tuto adresu nemohou dovolit. Jde o osamělé, krásné místo,“ řekl Carter.

Princ Harry a Meghan
Harry a Meghan hluboko do kapsy nemají. Báli se, ale miliony se jen sypou

Dvojice se přesto stěhovala do Kalifornie a kromě toho, že došlo na Carterova slova a děti Harryho a Meghan jsou prakticky odříznuty od aktivit jiných, stejně starých dětí, a se svými příbuznými se nevídají, jsou jejich rodiče také kritizováni za to, že ve své sérii Netflix s názvem Harry a Meghan a Harryho výmluvných memoárech Spare urážejí královskou rodinu. To vše má vliv na vztah mezi nimi.

Pohár začíná přetékat

Meghan dávala už od začátku společného soužití najevo svou nezávislost na Harrym i královské rodině. Po několika různých incidentech se rozhodla, že chce z Británie pryč a Harrymu nezbylo než ji následovat, ačkoli v rozhovoru s Oprah Winfrey otevřeně přiznal, že nebýt Meghan, nikdy tohle neudělá.

Harry a Meghan v novém šestidílném dokumentu na Netflixu kritizují královskou rodinu.Harry a Meghan v novém šestidílném dokumentu na Netflixu kritizují královskou rodinu.Zdroj: Profimedia

Pár odchod vysvětlil tím, že v Británii nemá žádné soukromí a po narození syna Archieho se tento pocit ještě prohloubil, proto se rozhodl zemi opustit a žít si podle svého. Královský palác se k situaci nevyjádřil a mlčeli i Harryho příbuzní. To zdaleka ještě netušili, co dalšího je od mladých Sussexů čeká.

Meghan i Harry se ve svém dokumentu podělili o spoustu kontroverzních informací, které palác určitě nepotěšily. Harryho memoáry Spare pak všemu daly pomyslnou tečku. Ta ale, jak se zdá, má nyní pokračování.


Nahrává se anketa ...

Harrymu došla trpělivost a už údajně nechce skákat, jak jeho žena píská. Odstřihnout rodinu rozhodně nehodlá, proto i na korunovaci svého otce, krále Karla III., odjel bez Meghan, i když mu muselo být jasné, že po vydaných memoárech bude vzájemné setkání značně nepříjemné.

Právě nepřítomnost Meghan na korunovaci jejího tchána, ještě více přiživila zvěsti o manželských problémech vévody a vévodkyně ze Sussexu. „V Londýně je nyní mnoho lidí, kteří tvrdí, že Meghan začíná být z Harryho unavená,“ cituje web Marca experta na královskou rodinu Toma Bowera.