Ovšem jen na zkoušku, když v posledních srpnových dnech štáb právě v Budějovicích natáčel další díl pořadu Bus Salon. Ten vzniká pro Sdružení dopravních podniků ČR a Václav Kopta v něm představuje MHD v jednotlivých českých městech.

Mluvčí Dopravního podniku města České Budějovice (DPMCB) Barbora Smudková upřesnila, že během dvoudenního natáčení se Václav Kopta podíval na zoubek trolejbusům, vyzkoušel si nejnovější vozy Solaris Urbino 18, vozy na CNG, ale i práci některých kolegů z dílny, dispečinku a provozu MHD. „Vyrazil samozřejmě také do města. Na ruch náměstí v neděli shlížel ze zdvihací plošiny, ze které naši kolegové poslední roky zdobí ty nejhezčí vánoční stromky v republice, ale i z vleku historického vozu Škoda 706 RTO. V něm si během projížďky Českými Budějovicemi popovídal s jedním z našich nejvěrnějších řidičů Václavem Filipem, který příští rok oslaví 50 let v DPMCB,“ popsala Barbora Smudková. „V pondělí navíc překvapil cestující, když si v centru města zařídil elektrobus, pro což získal veškeré nutné kvalifikace v době koronaviru. Při pandemickém uzavření divadel se totiž stal řidičem autobusů pražské MHD,“ doplnila.

Ze seznámení s Českými Budějovicemi, které pro Václava Koptu přichystal tým DPMCB a filmový štáb, byl herec podle vlastních slov nadšený tak, že si po náročném prvním natáčecím dni přivstal a ráno vyrazil ještě na fotoprocházku po historickém centru.

Václav Kopta svou bezprostředností a nadšením pro autobusy pracovníky DPMCB přímo okouzlil. „Vašek mě při natáčení přesvědčil, že je vážně autobusový nadšenec,“ potvrdil vedoucí provozu vozového parku dopravního podniku Miloslav Madarasz. „Ukazoval jsem mu některé postupy na dílně jako výměnu filtru pevných částic pro scény, ve kterých si zkouší profesi mechanika. A technické informace, které jsem mu řekl jen pár chvilek předtím, vyšvihl na první dobrou.“

Přípravy na natáčení zajišťovala marketingová specialistka DPMCB Lucie Anderlová. Byla i oba natáčecí dny na place. „U příprav jsme se s kolegy docela zapotili, ale zážitky z natáčecích dnů za to vážně stály. Pan Kopta kvůli nám překonával strach z výšek, učil se s novými vozy, vyrážel do budějcké dopravy ve špičce, a stejně byl pořád nadšený. I když měl za sebou dva dny před kamerou, dělal vtípky a s upřímným nadšením si povídal s fanoušky ve městě i na našich vozovnách,“ řekla.

Záběry z budějovické MHD budou na YouTube a sociálních sítích v rámci seriálu Bus Salon k vidění na podzim.