Do třetího ročníku programu autoři přihlásili 498 projektů, z nichž odborná komise vybrala 270 finálových. Ty se nyní v 90 regionech celé republiky ucházejí o přízeň zákazníků.

Každý vítězný projekt získá prostřednictvím Nadačního fondu Tesco finanční příspěvek ve výši 30 tisíc korun. Projekt na druhém místě obdrží 16 tisíc korun, projekt na třetím místě pak 10 tisíc korun. Celkem Tesco rozdělí přes pět milionů korun.

Program “Vy rozhodujete, my pomáháme” má neziskovým a příspěvkovým organizacím pomoci uskutečnit projekty, které by mohly mít pozitivní vliv na život v okolí.

Žetony za nákup

Poprvé byl spuštěn v roce 2016. „Doposud jsme podpořili 270 dobročinných projektů a rozdělili 8,1 milionu korun. Stejně jako v předešlých ročnících je rozhodnutí plně v rukou zákazníků. Nejvíce projektů je zaměřeno na děti, zdravotně znevýhodněné osoby a na rodiny. Zájem veřejnosti nás těší. Věřím, že společně se zákazníky proměníme ve skutečnost ještě mnoho ušlechtilých záměrů,“ říká Martin Kuruc, výkonný ředitel Tesco pro Českou republiku.

Už samotný postup do hlasování v prodejnách znamená, že projekt získá finanční podporu.

A jak na to? V obchodech jsou umístěna hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Jeho vhozením do hlasovací skříňky podpoří projekt, který je jim nejbližší. Dosud hlasovalo více než 3,5 milionu osob.

Podpora dobré věci

Na stejném místě lze získat i další informace o zúčastněných organizacích. Ty mají navíc možnost prezentovat se během hlasování přímo v prodejnách, a tím veřejnosti přiblížit vlastní činnost. 

Seznam projektů včetně možnosti sledovat průběh hlasování najdete na adrese www.pomahame.itesco.cz. V prodejnách lze hlasovat do 4. června. Celkové výsledky organizátoři oznámí 20. června.