Aby na dobře zavedenou scénu nepřišel s prázdnou, napsali mu zakladatelé jednoho z nejpopulárnějších pražských divadel přímo na tělo (a pod jasným vlivem slavného love songu skupiny Platters) písničku Oči sněhem zaváté. Ta se stala prvním z dlouhé řady Gottových hitů a rovněž mu přinesla jeho prvního Zlatého slavíka.

Mimořádné vydání deníku: Karel GottZdroj: DeníkSedmého března 1963 mělo premiéru písničkové pásmo Zuzana není pro nikoho doma, v němž se Karel Gott poprvé představil semaforskému publiku. Spolu s ním v představení účinkovali také Hana Hegerová, Pavel Sedláček a Milan Drobný. Waldemar Matuška už v té době na prknech Semaforu nevystupoval, jelikož se v předešlé sezoně nepohodl s vedením. Pro Jiřího Suchého tedy příchod Gotta znamenal šanci vyrovnat jistý pěvecký deficit. 

"Když jsme mu kdysi s Jiřím Šlitrem nabídli smlouvu a on ji podepsal, radovali jsme se, že Semafor bude mít zpěváka," napsal Suchý v průvodním slovu ke Gottovu albumovému kompletu Story z roku 1989.

"My ostatní jsme byli herci a to jen s určitou dávkou shovívavosti, kteří taky zpívali. A Jiří Šlitr nepřestával toužit po hlasech, pro které by mohl psát náročnější kompozice, než byly popěvky a kuplety, jež jsme mu celkem spolehlivě odváděli. Pro Karla Gotta bylo možno složit cokoliv a on to zazpíval. Skladatel si mnul ruce," vysvětloval Suchý. 

Celý článek si přečtete v mimořádném vydání Deníku věnovaném Karlu Gottovi. To vychází již tento pátek 4. 10. a bude volně v prodeji za 19 korun. 

Mimo jiné ve speciálu Deníku najdete: 

- Jak se Karel Gott vydal do USA a dalších zemí hudbě zaslíbených. O jeho zahraničním úspěchu se totiž zdaleka neví vše…

- První zkušenost na prknech, která znamenají svět, měl učinit v Českých Budějovicích. Proč z toho nakonec sešlo? 

- Jak Zlatý slavík rozbrečel celý sál. Duben 2008 přinesl vskutku neobvyklý koncert v chomutovském městském divadle. 

- Dvaatřicet stran příběhů ze všech koutů České republiky. Fotografie. Snímky. Vzpomínky. Reakce osobností