„Cílem našich ‚Womenek‘ je namířit na inspirativní ženy pomyslnou záři reflektorů a připomínat si, čeho jsme my ženy schopny a jak přistupujeme k řešení různých problémů. Jako řečnice oslovujeme zkušené dámy, které založily různá hnutí či byznysy, ale i dívky a ženy, které veřejně vystupují vůbec poprvé,“ vysvětluje Denisa Dufková, vedoucí týmu TEDxPrague.

Ilustrační foto
Změna na kolejích? Stát nabídl provoz spojů z Brna do Bohumína i konkurenci drah

Na konferenci vystoupí mimo jiné sochařka Barbora Maštrlová, která prezentuje umění jako možnost ke společné terapii a prostřednictvím kurzu kresby se ho snaží zpřístupnit laické veřejnosti. Nebude chybět ani kickboxerka a mnohonásobná vítězka mezinárodních závodů Martina Ptáčková nebo letuška Agáta Ulrichová, která přišla v jednadvaceti letech o všechny vlasy.

Nečekaný úhel pohledu

„I když pozornost věnujeme ženám, muži jsou v našich řadách vítáni. Ženský a mužský svět i pohled na něj, je pro nás obohacující z obou stran. Jsme rády, když nás přijdou podpořit a inspirovat nápady či nečekaným úhlem pohledu,“ dodává Dufková.

Znaková řeč. Ilustrační foto.
Jak učit neslyšící děti češtinu? Vzdělávací ústav připravil návod

Konference TEDxPragueWomen 2018 – Ukaž se! proběhne v pátek 30. listopadu v holešovickém prostoru DOX+ v 17 hodin a celkem promluví osm řečníků.