Koncertování musel odložit a přiznává, že se nynější program oproti tomu léta zajetému dost liší. „Největší rozdíl je, že jsme všichni zavření doma. Nechodím na žádné schůzky a hlavně o víkendech neodjíždím bohužel s kapelou na koncerty, po čemž se mi už velmi stýská.“

Kdo je „velitelem“ rodinného denního programu – kdo ho vymýšlí?
Velitelem je samozřejmě manželka, ale snažíme se oba. Máme dvě malé princezny a nechceme, aby se jen dívaly na „telku“ nebo do tabletu. Proto manželka sepsala seznam různých her a aktivit a zatím vede „schovka“. (smích)

V současné chvíli jsem opravdu závislá na svojí chalupě, tu miluju, přiznává Martina Hudečková
Herečka Martina Hudečková: Koronavirus vše změnil, musím se uskromnit

Všimla jsem si, že rád vaříte. V současné době tedy asi koncertujete spíš u plotny, a vaříte tím pádem pro celou rodinu?
Ano, vaření mě hrozně baví, ale manželka vaří taky, a skvěle! Takže se střídáme a samozřejmě po té době v karanténě už nevíme, co vařit. Tak si občas necháme i něco přinést domů. Třeba Street Bistro Asia je super!

Jaké speciality od vás mají nejraději vaše děti?
Klasiku – kuře na paprice, palačinky – a to i se špenátem, nebo humr thermidor či langustu po bretaňsku… Prostě co dům dá. (smích)

Moderátorka a novinářka Markéta Fialová
Moderátorka Markéta Fialová: Televizní dres měním teprve potřetí

S Monkey Business jste měli rozjeté turné. Znáte už náhradní termíny?
Většinu koncertů se naštěstí podařilo přesunout na později, včetně narozeninového koncertu ve Žlutých lázních, který bude nově třiadvacátého července.

Jakým způsobem jste se během uplynulých dnů „angažoval“?
Snažil jsem se podobně jako spousta kolegů hlavně apelovat na nošení roušek a pak jsem hodně točil slova díků! Doktorům, sestřičkám, policistům, vojákům, prodavačům a prodavačkám, pečovatelkám v domovech pro seniory i mentálně a tělesně postižených. No prostě všem, kteří nemohou být v bezpečí a bojují s nákazou! Těm všem bych chtěl samozřejmě poděkovat i teď!

ANDREA SCHIEROVÁ