Datum 22. února je navíc nejsilnějším zrcadlovým datem nejen v letošním roce, ale v celém tomto století. Ukončuje sekvenci tří dvojek, která začala už v roce 2000 a pokračovala v roce 2002 a 2020. Období ukončuje právě letošní rok, který během února přinesl hned tři unikátní data – 2. 2. 2022, 20. 2. 2022 a dnešní 22. 2. 2022, které je však na dlouhou dobu posledním. 

Z numerologického pohledu jsou palindromatická data velmi vzácná a významná. Řada lidí obvykle od těchto dnů očekává něco velkého. Numerologové obecně tyto dny považují za šťastné a romantické. 

Dvojka představuje dualitu, partnerství, spolupráci a harmonii a také laskavost, schopnost vcítit se do druhých a velmi dobrou intuici. Tato energie je ještě silnější v případě, že se čísla opakují. Dnes jich je vedle sebe dokonce šest.

I proto je dnešek jako stvořený pro svatby. V České republice datum táhne navzdory tomu, že je všední den. Například na Praze 1 si dnes řekne své “ano“ celkem dvanáct párů. V Jihlavě i Třebíči zlákal magický den čtyři zamilované dvojice. Na druhou stranu v Havlíčkově Brodě mají lidé, kteří věří síle čísel, bohužel smůlu. Úterý pro tamní úřad není svatebním dnem.

Magická čísla jsou pro konání svateb v Česku poměrně oblíbená.
Dvě magická data v únoru lákají snoubence. Zájem o svatby hatí strach z covidu

Vysoká čísla hlásí i zahraniční země. V Kalifornii dokonce proběhne hromadná svatba. Ve městě Sacramento se této akce zúčastní celkem 222 párů, obřad začíná ve dvě hodiny odpoledne a skončí přesně ve 14:22. V Singapuru je v úterý dle dat místních úřadů nahlášeno dokonce téměř pět set svateb. Velký nápor čekají i v Las Vegas, městě, které je proslulé rychlými a často předem neplánovanými sňatky.

Alternativa pro nezadané

Tento dvojkový den však nemusí znamenat jen láskyplnou párovou romantiku. Pokud jste zrovna nezadaní a nedržíte Suchej únor, můžete se radovat. Dnešní všemi oslavované datum totiž zároveň připadá na Mezinárodní den Margarity. 

První zmínka o tomto legendárním koktejlu na bázi tequily vyšla v prosincovém číslu magazínu Esquire už v roce 1953. Míchaný nápoj je oblíbený především v USA a Mexiku a patří do top desítky nejpopulárnějších a nejprodávanějších koktejlů vůbec.

Základní složkou je tequila blanco, tedy stříbrná, která si ze všech druhů tequil zachovává nejvýraznější chuť agáve. Dalšími ingrediencemi, které v Margaritě nesmí chybět, jsou pomerančový likér, čerstvá limetková šťáva, sůl a led. 

Naposledy bylo podobné šestimístné datum palindromu 11. listopadu 2011, píše se totiž 11. 11. 11. Tyto zrcadlové dny jsou poměrně vzácné, obvykle se objeví jednou za dekádu.