Říká se, že operní pěvkyně i pěvci by neměli být žádná „ořezávátka“. Je to skutečně tak? Hraje roli v síle hlasu i postava?
Nevím, zda přímo postava. Co je hlavní pro sílu hlasu, je pevnost dané pěvkyně či pěvce. Tedy správné postavení a držení těla, stabilita, sebejistota. To je velmi důležité, díky tomu je pak hlas správně posazený a přirozený. Jestli mají být pěvci silnější čili statní, nebo mají být hubení, to je velmi individuální. Ale asi nikdo by neměl být vyloženě tlustý, už kvůli svému vlastnímu zdraví.

Máte ve dnech, kdy vystupujete, nějaký speciální stravovací režim?
Já především nemůžu zpívat hladová. Když se nenajím, nezazpívám nic. Někdo zase musí zpívat hladový. Je to zkrátka velmi individuální.

Tereza Bebarová
Tereza Bebarová byla slyšet odmalička, i když si vymýšlela

Můžete si tedy dopřát v den koncertu cokoli?
Já jsem zajímavá v tom, že mi nic nevadí. Ráda se dobře a kvalitně najím, kupuji zdravé produkty, nejlépe v biokvalitě. Jím hodně ovoce i zeleniny, ani mléčné výrobky mi nevadí. K nim občas přidám sójové výrobky a produkty z kokosového mléka. Takže pokud mám být upřímná, vůbec mi nevadí dát si před vystoupením třeba kávu. Někomu to vadí. Klidně si dám i oříšky, mně vlastně nevadí nic. Teda až na dým z cigaret, nevyspání a klimatizaci. Jednou se mi ale stalo, že jsem si dala hroznové víno a zasekla se mi v krku pecka. V rámci výrazu jsem se s tím musela poprat. To jsou zkrátka takové malé etudy, které se při zpívání dají zažít. (smích)

Jak odoláváte při návratu z vystoupení večerním svodům plné lednice?
Zase nemůžu jít spát úplně hladová, takže si dám třeba kefírové mléko, banán nebo trochu zeleniny. Na druhou stranu jít spát přejedená, to mi zrovna moc dobře nedělá.

Jsou operní koncerty náročné na kondičku, i když často jen stojíte?
Určitě! Jsou náročné, a to po všech stránkách. Je to velký výkon. Nemám ráda, když se věci dělají napůl, a nesnáším, když je to takový „chcípnutý“. Takže i když jsem se po narození dětí vracela velmi rychle do práce, pokaždé jsem diváky při představení Carmen udolala svou živelností a energie ze mě přímo lítala. Byl to ale rozdíl, protože když jsem děti neměla, mohla jsem se vyspat do sytosti. Spánek mi po jejich narození chyběl, ale i tak si myslím, že jsem to dávala. Ale právě v tu dobu jsem si uvědomila, jak moc náročný fyzický výkon to je. Na jevišti z vás zkrátka musí opravdovost a nasazení jen stříkat.

Lucie Benešová
Kozy ano, koně ne. Lucie Benešová má své priority

Během koronavirové pauzy jste byla doma s dětmi, musela jste každý den vařit. Nepodepsalo se to na vaší postavě?
Vařím zdravě. Dělám hodně polévky, zeleninová jídla, kvalitní maso a ryby.

Andrea nic neponechává náhodě, na sezonu se chystá u těch nejlepších a fanouškům vzkazuje: „Těším se na krásný výdej své energie při koncertech, zejména v připravovaném turné Carmen a jiné lásky.“

Takže děti učíte jíst zdravě už odmalička?
Ano, snažím se. K snídani si ale dají rády něco sladkého, tak to pak vyvažuji třeba kvalitním celozrnným chlebem se šunkou. Jsou to děti, takže samozřejmě milují pizzu nebo špagety na všechny způsoby, ale na těch není nic špatného. Především kvůli synům, ale samozřejmě i pro manžela teď peču poměrně často zdravé moučníky. Používám špaldovou, kukuřičnou, celozrnnou a čirokovou mouku.

Dáte si s nimi také kousek? Nebo odoláte?
Dám si tu a tam něco, ale málo. V tomto směru se omezuju. Já zase nemůžu sníst všechno. Kdybych jedla všechno, co chci, tak mám sto kilo. (smích) Takže se musím hlídat. Ale když je člověk disciplinovaný, tak to jde.

Biser a Veronika Arichtevovi
Lockdown byl pro nás zkouškou, říká herečka Veronika Arichteva o manželství

Přibrala jste v těhotenství hodně? A měla jste po porodech problém zhubnout nabraná kila, nebo vám to šlo naopak snadno?
Pokaždé jsem přibrala hodně, ale zhubla jsem pak docela rychle, protože to vyžadovala pracovní situace.

Prozraďte, díky čemu se vám podařilo rychle zhubnout?
Vím, co mi dělá dobře. Dobře mi dělá nejíst pečivo a hýbat se. A když se držím těchto dvou věcí, pak nemám s linií žádné problémy.

Asi jako každá žena o sebe určitě ráda pečujete. Co si dopřáváte?
Navštěvuji kliniku estetické medicíny a plastické chirurgie YES VISAGE. Intenzivně s nimi pracuji již přes rok a jsem doslova nadšená z kompletní péče o vlasy, pleť a tělo. Jsou zde vynikající odborníci a skvělá atmosféra. Na plastické chirurgii bych ráda vyzvedla přístup a um lékaře Lubora Mrni. Nejedná se o žádné drastické zákroky, nýbrž o špičkovou péči zkušeného lékaře. Kliniku YES VISAGE opravdu vřele doporučuji.