Je pravda, že vaše seznámení proběhlo přes sociální sítě?
Nikola: Přesně tak. První kontakt proběhl přes sociální sítě, vyměnili jsme si pár vět a hned potom si dali rande v baru v centru Prahy. Tam jsme se teprve opravdu seznámili. Bylo to 10. září 2011.

Kdo z vás byl tím aktivnějším, že toho druhého trochu „uháněl“?
Nikola: Já bych řekla, že aktivnější byl na začátku Patrik. Ale on určitě zase řekne, že já. (smích)

Patrik: Je to už poměrně dlouho, co jsme se seznámili, ale jestli si to dobře pamatuju, aktivní jsme byli oba dva. Určitě si myslím, že na vzájemném seznámení a poznání jsme měli oba stejný zájem. Ale mezi námi, určitě byla aktivnější moje žena, protože ženy si jdou za svým velmi tvrdě. (smích)

Co vás na Patrikovi zaujalo, čím vás okouzlil?
Nikola: Zpočátku mě okouzlil hlavně smyslem pro humor a ohromnou inteligencí.

Co zaujalo vás na Nikole?
Patrik: Nikola je velmi krásná, inteligentní žena a má úžasné srdíčko. To byla kombinace, která se nedala přehlédnout.

Chodili jste spolu sedm let, než jste se vzali. Takže jste se proklepli pořádně? Nebo jeden druhého tu a tam ještě dokážete něčím mile i nemile překvapit?
Nikola: Já myslím, že do manželství jsme šli oba s tím, že jeden druhého už dokonale známe. Co jsem však do té doby nevěděla a co jsem poznala, až když přišlo děťátko, je to, jak moc milující a skvělý otec Patrik je.

Patrik: Myslím, že se známe již velmi dobře, ale vždy mě překvapí tím, jak dokáže být neskutečně šikovná skoro ve všem, co dělá.

Skřípalo to během vašich začátků? Bylo potřeba se trochu sladit?
Nikola: Určitě a nebylo toho málo. Museli jsme se jeden s druhým naučit komunikovat, být trpělivější, spoustu nedůležitých věcí skousnout a neřešit. Myslím, že žádný vztah není dokonalý od začátku do konce a že nebýt velké touhy nás obou na našem vztahu neustále pracovat, dávno bychom spolu nebyli.

Patrik: Na začátku vztahu jsem byl já tím, kdo často trávil čas s kamarády v restauračních zařízeních. Naštěstí na tom moje žena zapracovala a dnes už nikam nechodím. (smích)

Můžeme se o Patrikovi dozvědět něco, co by nás překvapilo?
Nikola: Těžko říct… možná to, že rád plave a běžkuje.

Jak jste se změnili za ta léta, co se znáte?
Patrik: Fyzicky se Nikola vůbec nezměnila. Teď je jen rozumnější a moudřejší. Já jsem starší a tlustý.

Nikola: Jsme spolu jedenáct let, tak je logické, že jsme se oba změnili. Z lehkomyslného pařmena bez závazků se stal úžasný manžel a táta, pro kterého je rodina středem vesmíru a udělá pro ni první poslední. No a taky dost ztloustl. (smích)

Čím je pro vás ten druhý?
Patrik: Partnerkou, láskou a maminkou mého milovaného syna.

Nikola: Patrik je můj nejlepší přítel. Chlap, o kterého se můžu opřít, který mě vždy podrží, který mě rozesměje, i když mi do smíchu není. Patrik je můj vysněný muž a je přesně ten táta, kterého jsem si pro své dítě představovala.

Jak byste se navzájem ve zkratce popsali?
Patrik: Nikola je velmi chytrá a krásná žena, která na sobě nenechá dříví štípat.

Nikola: Patrik je velmi inteligentní, vtipný a má to největší a nejlaskavější srdce.

Kdy jste zjistil, že je Nikola žena vašeho života a chcete si ji vzít?
Patrik: To jsem věděl od samého začátku.

Chystal jste se na žádost o ruku dlouho?
Patrik: Myslím, že mi to rozhoupávání trvalo cca jeden rok. Čekal jsem na vhodnou příležitost a ten správný okamžik.

Byla pro vás žádost o ruku nečekaná, došlo i na dojetí?
Nikola: Byla velice nečekaná. Čekala jsem ji už milionkrát předtím, například na každé exotické dovolené. (smích) Po sedmi letech, v den výročí našeho vztahu, jsem ji už nečekala, myslela jsem, že prostě budeme žít na psí knížku už navždycky.

Měli jste před svatbou nějaký „životní plán“?
Patrik: Nejvíc nás spojovala představa cestování, dobrého jídla a jiných blbostí, abychom nakonec zjistili, že nás nejpozitivněji zasáhlo rodičovství. To je nejúžasnější „životní plán“.

Nikola: Život nás naučil neplánovat, takže jsme žádný plán neměli a necháváme se od života stále překvapovat.

Na rodičovství jste si museli dlouho počkat. Čtyřikrát se vám, Nikolo, nepodařilo miminko donosit. Jak jste toto období zvládli jako pár?
Nikola: Byly to těžké a bolavé chvíle, ale viděno zpětně, nám to jako páru moc pomohlo. Posílilo to naši lásku a mně to ukázalo, že Patrik je chlap, kterého chci mít po svém boku celý život. Stali se z nás parťáci, kteří spolu zvládnou úplně všechno.

Patrik: Bylo to náročné a dnes už je to zapomenuto. Všechno nám to náš Oliver vynahradil.

Měli jste i obavu, že už se to nepodaří? Řešili jste, co by bylo dál? Nebo jste si nic takového nepřipouštěli?
Nikola: Samozřejmě že jsme se báli, že se to nepodaří. Ale báli jsme se to vyslovit nahlas a stále doufali a dělali první poslední.

Patrik: Já jsem v hloubi duše věděl, že všechno dopadne dobře. Ale byly to nervy!

Tohle musí být neskutečný nápor na psychiku. Máte v sobě oba nějaké hnací motory, že i když se nedaří, nic nevzdáváte a jdete si stále za svým?
Nikola: Jsem Kozoroh a jdu si odmalička tvrdě za tím, co chci. A nikdy v životě jsem nic nechtěla tolik jako být maminkou. Takže tam jsem zatnula zuby a stále pokračovala i přes všechny ty šílené a bolavé překážky.

Patrik: Člověk by se neměl z ničeho moc hroutit. Je potřeba držet si neustále naději a doufat.

Myslíte si, že rodičovství prožíváte intenzivněji, víc si to štěstí uvědomujete po takových peripetiích?
Nikola: Užíváme si každý den a každou minutu si uvědomujeme, jak obrovské je Oliver štěstí. Mít zdravé dítě je ten největší dar a každý, kdo ho má, by si ho měl vážit.

Patrik: Určitě si toho nesmírně vážíme. Navíc já jsem ten typ otce, který je až přehnaně starostlivý, ale snažím se to na sobě moc neukazovat.

Překvapili jste v poslední době něčím jeden druhého?
Patrik: Všechny dary, které si dáváme, jsou takové, že u nich určitě víme, že je ten druhý ocení. Nejde o jejich finanční hodnotu, ale snažíme se vždy dobře naslouchat jeden druhému, abychom přesně poznali, co komu udělá radost.

Nikola: Patrik mi často dává jedlé dárky, což mě vlastně trošku rozčiluje, protože se snažím pár kilo shodit. (smích)

Jste romantik, umíte své ženě vyznat city?
Patrik: Ano. Myslím, že umím být romantický, ale umím být i křupan.

Nikola: To musím potvrdit.

Kdo je u vás hlava rodiny?
Patrik: Samozřejmě že Nikola. (smích)

Nikola: Když to říká… (smích)

Patrik je moderátorem rádia Evropa 2. Moderuje i doma, nebo dokáže vypnout?
Nikola: Často je první hodinu po návratu z práce asi hlavou stále v rádiu, protože jede své rádiové fóry a je tak nějak moc nahlas. (smích) Potom se uklidní, vypne a je vypnutý do té doby, než jde zase do práce.

Patrik: Snažím se doma od práce relaxovat a netahat ji do soukromí. Ale určitě budu mít nějakou profesionální deformaci.

Vy jste, Nikolo, upovídaná, nebo naopak?
Nikola: Přijde na to. Mám strašně ráda ticho, klid a samotu, takže jsem často někde potichu zavřená a myslím si na svoje věci. Ale když se svého klidu nabažím, ráda si povídám a moc ráda se směju. V našich rozhovorech mi Patrik často skáče do řeči a nenechá mě doříct myšlenku, ale pracujeme společně na tom, aby to přestal dělat. Pracujeme na tom už přes deset let.

Je Patrik stejně tak zábavný doma jako v rádiu?
Nikola: Určitě ano.

Váš muž moderuje ranní show, takže je už řadu let ranním ptáčetem. Omezuje to nějak chod rodiny, nebo to naopak přináší benefity třeba v podobě čerstvého pečiva k snídani?
Nikola: Ano, snídaně vozí, to je fajn.

Patrik: Cítím to tak, že to má své výhody. Jak říkala Nikola, často vozím domů snídani nebo nákup. A někdy taky kytku nebo malý dárek pro radost.

Máte pro letošní rok nějaké plány?
Nikola: Jak jsem už v rozhovoru říkala, život nás naučil nic velkého neplánovat. Tak se jen těšíme, co nám rok 2023 přinese. A z těch „malých plánů“ už se moc těšíme na lednovou dovolenou na Mallorce, na novou koupelnu a naše klasické letní Chorvatsko.

Patrik: Plánů máme dost. Určitě budeme cestovat, co to jen půjde. Průběžně doděláváme zahradu a jiné věci na chatě, kde žijeme. Ale ústředním tématem je náš syn Oliver, kterému věnujeme většinu svých plánů.