„Lidi mě tehdy hejtovali, že to byl playback… Nebyl to playback! Dodnes to tam je,“ prohlásil Petr Rychlý a ukázal si na na hrdlo. „Najděte mi k tomu základ a já to tady Leoškovi střihnu,“ řekl a skutečně kus písně odzpíval. Ukázalo se, že text zná dodnes zpaměti a imitování modly českého folku Honzy Nedvěda stále zvládá na jedničku. Kdyby ho posluchači uprostřed refrénu nerozesmáli, zřejmě byl „dal“ píseň celou. 

S veleúspěšnou imitací se Petr Rychlý představil v televizní show Tvoje tvář má známý hlas v roce 2016 a jeho výkon diváky i porotu ohromil. Celá porota mu dokonce aplaudovala ve stoje.

Rolls-Royce Cullinan
Leoš Mareš si na videu dělá legraci z Rolls-Royce. Prý má nejojetější na světě

„Já jsem si doteďka myslel, že Honza Nedvěd je jenom jeden. Kdybych měl s sebou cancák, tak si jej nechám podepsat,“ komentoval to zpěvák a skladatel Janek Ledecký, který byl jedním z porotců. Ocenil, jak si Rychlý s interpretací písně, kterou označil za těžkou, poradil. Další porotkyně, slovenská moderátorka Adela Vinczeová, ocenila práci maskérů. „Jeho vzhled byl až děsivě skutečný,“ prohlásila a přiznala, že i ona byla v mládí velkou fanynkou Honzy Nedvěda a jeho písně hrála na kytaru.

Dvojčata v duetu

I Petr Rychlý složil Nedvědovi poklonu. „Když toho člověka poslouchám a pozoruju, najednou je ve mně úcta a zjišťuju, že je to nádherný text a vůbec se nedivím, že tuhle píseň zpívají holky dodneška,“ řekl po vystoupení.

Jeho imitační schopnosti tehdy pobavily i samotného Jana Nedvěda, takže si se svým novým dvojčetem v silvestrovském speciálu show Tvoje tvář má známý hlas k nadšení diváků zazpíval píseň Kohout jako duet.

Zdroj: Youtube

I když se Petr Rychlý k úspěšnému vystoupení několikrát vrátil a Nedvěda úspěšně imitoval i v dalších písních, některé lidi se mu prý přesvědčit nepodařilo. Možná se mu to zdaří právě díky písni, kterou „střihl“ pro Leoše Mareše.

Legenda českého folku

Jan Nedvěd je jedním z nejúspěšnějších českých folkových písničkářů. Narodil se 24. září 1946 v Praze. Začínal v beatových kapelách, ale pak zvolil jiný směr. Od od roku 1972 vedl trampskou kapelu Toronto, která byla o dva roky později přejmenována na Brontosaury. Spolu s ním ve skupině už vystupoval i jeho bratr František. Skupina se postupně stala fenoménem a dodnes je legendou českého folku. Mezi největší hity patří písně Stánky, Hlídej lásku, skálo má, Tulácký ráno či Růže z papíru. S bratrem Františkem byli také součástí slavného Spirituál kvintetu. Po roce 1988 začal Jan Nedvěd vystupovat sólově, ale pak opětovně zpíval s bratrem. V roce 1996, v časech své největší slávy, dokázali na Strahovský stadion přitáhnout 60 tisíc diváků.

František Nedvěd se svým bratrem Janem
Budou na nás plivat špínu – ale proč ne? Jak bratři Nedvědi udělali Strahov

V roce 1997 se jejich cesty opět rozešly. František Nedvěd založil albem Neváhej a vejdi v roce 1998 úspěšnou sólovou kariéru, ale později se bratři opět vrátili ke spolupráci. Jan vystupoval také se skupinou Příbuzní. 

Jeho bratr František zemřel loni v červenci ve věku 73 let. Dlouhodobě se léčil s rakovinou plic a prodělal také koronavirus. Jan Nedvěd v současné době nevystupuje.