O odchodu z ČT moderátorka podle svých slov pro Super.cz přemýšlela zhruba rok. Definitivně se rozhodla loni v říjnu. Koronavirová epidemie její rozhodování uspíšila.

"Sleduji vás prakticky od vašich začátků, moc se mi líbí jaké rozhovory děláte a hlavně jak je děláte. Doufám, že vám to nepokazím," uvedla v rozhovoru pro DVTV.

Vladimír Polívka
Vladimír Polívka schytal ve Slunečné pěknou facku. Skončil s natrženým rtem

Písařovicová z ČT odešla po 16 letech. Moderovala Studio ČT2, Interview ČT24 a mimořádné vysílání v případě významných politických a společenských událostí. Za rok 2010 byla oceněna cenou TýTý v kategorii Objev roku. Začínala v ekonomické redakci ČT24 a postupně se stala moderátorkou Událostí a Událostí, komentářů. V roce 2018 se zúčastnila také taneční soutěže StarDance, skončila před branami finále.

Moderování pořadů Události a Události, komentáře ukončila loni v létě i Světlana Witowská (47). Oba posty opustila z osobních důvodů a na vlastní žádost. Vrátila se k moderování Interview ČT.

Rozhovor s Jiřinou Bohdalovou, poutání na magazín Víkend
Jiřina Bohdalová: Chci se nechat očkovat. Ať se zase můžeme objímat

Členy týmu Událostí jsou nyní Marcela Augustová, Michal Kubal, Martin Řezníček a Jakub Železný. Od podzimu jej dočasně posílily Jana Peroutková a Linda Bartošová.

DVTV vznikla kolem bývalých moderátorů a editorů pořadu Události, komentáře České televize zhruba před šesti lety. Rozhovory, debaty a video komentáře DVTV publikuje zpravodajský server Aktuálně.cz.