Mapují, s čím odcházejí ženy, jež zažily domácí násilí, do azylových domů. Výstavu svou přítomností podpořila i Tereza Maxová, která se společně s Charanzovou účastnila dnešního Kulatého stolu. Na téma násilí na ženách zde debatovali zástupci Evropské komise, Rady Evropy, Úřadu Vysokého komisaře OSN pro lidská práva, Univerzity v Bristolu a řada dalších. Českou eurposlankyni a zakladatelku Nadace Terezy Maxové dětem přijal i předseda EP Antonio Tajani. 

„Stále se setkávám s názory, že násilí na ženách se Evropy netýká. Opak je bohužel pravdou. Jedná se o rozsáhlý problém, často skrytý očím veřejnosti. Každá třetí žena v EU zažila násilí na vlastní kůži, v Česku je každoročně ošetřeno 150 tisíc obětí domácího násilí, i tady jde dle všeho jen o špičku ledovce. Jsem ráda, že se mi povedlo toto závažné téma na pár dní přenést do Evropského parlamentu,“ říká Dita Charanzová.

Europoslanci budou pomáhat nadaci také svým pohybem, od úterka do zítřka si jich několik desítek připne na ruku krokoměr a součet nachozených kilometrů pak bude proměněn ve finanční dar, jenž podpoří nadační aktivity pomáhající matkám v azylových domech.