Výběr oblečení by měl odpovídat kultuře firmy, ve které se o místo ucházíte. Ať se jedná o jakoukoliv pozici, dbejte na upravený vzhled a vhodný oděv.

V čem udělat dojem

Džíny, kraťasy, trička či outdoorová móda jsou na pracovní pohovor zcela nevhodné. Ženy by neměly poutat pozornost na své tělesné přednosti, ale zaměřit se na eleganci. Velký výstřih či průsvitné materiály by proto měly nechat doma. Narozdíl od mužů mají ženy mnohem více možnosti při výběru oblečení. Mohou sáhnout po kostýmku, sukni a topu, nebo šatech.

Pro muže je nejjednodušší zvolit oblek. „Pro pohovor je ideální šedý nebo modrý. Je také velmi důležité, z jakého materiálu je vyroben. Oblek z podřadného materiálu často postavě nesedí a není prodyšný,“ upozornila Petra Koutná z rodinné firmy Koutný, která se specializuje na výrobu obleků. „Oblek z kvalitní vlny nabízí nejvyšší komfort při celoročním nošení, ale také zvyšuje jeho životnost,“ doplnila.

Místo konfekce oblek na míru

Pokud muži nenajdou v konfekci ten pravý, můžou si pořídit oblek na míru.

„Nejčastější metodou výroby je made-to-measure - podle již existujícího střihu a konkrétních tělesných proporcí se ušije oblek. Materiály, šířku klop, rozparky, počet a druhy knoflíků, podšívku a mnoho dalšího však lze navolit zcela individuálně,“ vysvětlila Petra Koutná.

A co by měl muž rozhodně nechat doma v šatníku? Košili s krátkým rukávem. Nevhodná je také rozhalenka. Ta je tabu i u žen.

Do banky vždy formálně

Zásadní roli u pohovoru hrají znalosti a dovednosti kandidáta, ale celkový celkový dojem je podpořen také vhodným oděvem. Uchazeč by měl být schopný vybrat adekvátní oblečení podle pozice, na kterou se hlásí.

„Ze zkušeností doporučuji, aby kandidát zvolil takové oblečení, ve kterém se bude cítit komfortně a zároveň reflektoval zvyklosti instituce, do které se hlásí,“ uvedla Klára Sokolová z Moneta Money Bank.

Tisková mluvčí pojišťovny Uniqa Eva Svobodová připouští, že v současnosti je už možná i ležérnější varianta outfitu: „To ovšem neznamená, že by uchazeč měl přijít v děravých džínách a teniskách!“ Finanční sféra je podle ní tradičně alespoň o stupeň konzervativnější, než v jiných odvětvích. V poslední době však i u nás vnímáme určitý posun směrem k omezení formálnosti. U mužů košile bez kravaty, obleky poněkud méně „business“ a více „casual“, barevné nebo pestré ponožky. U žen třeba pohodlnější obuv,“ dodala Eva Svobodová.

Šaty dělají člověka

Ne každá pracovní pozice vyžaduje dennodenní nošení obleku či dámského kostýmku. Stále však platí, že i od pracovníků mimo finanční sféru se vyžaduje určitá úroveň vystupování a oblékání.

„To, jak je uchazeč oblečen a upraven samozřejmě hraje roli. Špinavým a páchnoucím oblečením dojem na budoucího zaměstnavatele rozhodně neudělá,“ vysvětlil Leonard Mynář ze společnosti Canis Safety, která se zabývá výrobou pracovních oděvů a pomůcek.

A potvrdil, že styl oblékání na pracovní pohovor je dnes opravdu ležérnější: „Kravaty se již nevyžadují a u některých mladých je i vytažená košile z kalhot či několikadenní strniště na obličeji celkem in.“