„Ač žijeme v daleko blahobytnější době, naše děti jsou méně aktivní, méně zdravé a méně šťastné. Už víme, jak důležité být aktivní ve sportu. Proč to tedy neděláme?“ položil si otázku iniciátor a hlavní sponzor projektu Michael Saran, zakladatel skupiny Odien.

Projekt chce podporovat sportovní aktivity, které by měly vést i k lepším školním výsledkům a zdravému životnímu stylu. Stojí za ním i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Podle něj je nutné, aby se do rozšíření sportu u dětí zapojil nejen stát, ale i podnikatelé a korporace. „Věřím, že Michael Saran bude inspirovat i další podnikatele,“ uvedl Kejval.

„Když jsem byl dítě, sportovali jsme na školním škvárovém hřišti a fungovalo to. Dnes máme krásná tartanová hřiště. Jsou ale zavřená,“ doplnil Kejval. Problémem podle něj je to, že nová drahá sportoviště nemá kdo hlídat. „Klíčové je investovat do trenérů. Není to o tom, že by děti nechtěly sportovat, ale nemají moc příležitostí,“ je přesvědčen předseda českých olympioniků.

Sportovními ambasadory projektu Sport2Life bude akrobatický lyžař Aleš Valenta, sjezdařka světa Šárka Strachová či fotbalové legendy Vladimír Šmicer a Patrik Berger. Na slavnostním představení projektu nechyběli olympionik a předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta ani kapitánka českého basketbalového týmu Kateřina Elhotová.

„Když jsem byl malý kluk, byla podpora od státu i privátního sektoru větší. To je potřeba zase vrátit,“ řekl Šmicer. „Projekt Sport2Life je mi strašně sympatický. I my se ženou vedeme děti ke sportu. Syn hraje hokej a dcera dělá krasobruslení,“ dodal Valenta. „Našim cílem není vychovat vrcholové sportovce, ale mít zdravé děti, které se budou hýbat a trávit svůj volný čas pohybem a sportem,“ uzavřela Strachová.

Díky digitální závislosti, špatné výživě, nedostatku osobní komunikace a nedostatku fyzické aktivity jsou české děti přeborníky v čase stráveném před obrazovkou a v obezitě. Sport2Life by měl informovat rodiče a podpořit děti, aby pravidelně sportovaly. V rámci projektu se budou konat nejrůznější sportovní akce a tréninkové srazy. Hlavní cílovou skupinou budou děti ve věku od 6 do 14 let.