Vzala jste syna na představení nové sezony 2023/2024 Divadla Spejbla a Hurvínka. Co na oblíbené postavy mnoha dětí říká?
Upřímně musím říct, že já viděla Spejbla a Hurvínka poprvé naživo až letos ve svých třiceti sedmi letech. Můj syn už ve třech a vůbec ho tohle netankuje. (smích) Trochu se loutek bojí, ale snažím se mu vysvětlit, že má velkou čest je vidět takhle naživo. Pro mě jsou to postavy, které mě provázely celým mým dětstvím, takže mě to trošku štve.

Veronika Arichteva o tom, jak ji (ne)režíruje manžel Bisi, kdy ztrácí nervy a co sdílí na Instagramu:

| Video: Youtube

Co všechno se vám vybaví, když se řekne dětství?
Vybaví se mi babička s dědou, chalupa v Kounicích, gramofon a gramofonová deska právě s pohádkami Spejbla a Hurvínka. Jejich poslech jsem úplně milovala. Mám je moc ráda, podobně jako Anička Polívková.

Jako dítě jste byla hodná, nebo spíš raubíř?
Myslím, že jsem byla spokojené dítě. Byla jsem hodně pořádná, což mi zůstalo dodnes, a nejradši jsem si hrála sama. Byla jsem nerada, když si nějaké dítě chtělo hrát jinak než já (smích), takže jsem byla trochu samotář a takový mírný diktátor. Ale byla jsem bezproblémové dítě a měla i docela dobrou pubertu. Alespoň myslím. (smích) Ovšem byla jsem samozřejmě i trošku vyčuraná, ne že ne. Věděla jsem, komu co říct tak, aby to mělo správný efekt.

Podědil Luka nějaké vlastnosti po vás?
Vyčuranej trošku je, určitě je i hodně společenskej… U Luky teď propuklo období vzdoru a hodně bojujeme s tím, že když se mu něco nelíbí nebo nechce, začne vyvádět. Hodně se mu podřizujeme a snažíme se mu vysvětlit, že by měl vydržet a respektovat, co musí dělat jeho rodiče.

Prozradíte, co vás čeká do konce roku? Chystáte nový projekt?
Aktuálně točím pro Českou televizi detektivní příběh Kroky vraha, hraju jedno zájezdové představení a jinak nic moc pracovního neplánuju. Pro mě je teď nejdůležitější se přestěhovat a nevypustit u toho duši. Občas mám pocit, že mě to stojí všechny síly a nemám už na nic jiného energii.

K Lukovým třetím narozeninám sdílela Veronika tuto rodinnou fotku:

Původně jste se měli stěhovat už na jaře…
Úplný finiš asi nebude nikdy, což je úděl velkých nemovitostí, ale to nejhorší máme, myslím, za sebou. Díky bohu.