Tématem zářijového vydání, na jehož obsahu Meghan spolupracovala s šéfredaktorem Edwardem Enninfulem několik měsíců, jsou silné ženy, jež svou nebojácností přispěly ke změně ve společnosti. V časopise si bude možné přečíst také "otevřený rozhovor" vévodkyně Meghan s bývalou první dámou Spojených států Michelle Obamovou či rozhovor prince Harryho s primatoložkou Jane Goodallovou.

Manželka prince Harryho, která letos porodila své první dítě, syna Archieho, na černobílou obálku časopisu vybrala fotografie patnácti žen. Kromě novozélandské premiérky Ardernové či aktivistky Thunbergové například i hereček Jane Fondové, Salmy Hayekové, Gemmy Chanové a Jameely Jamilové či modelky Adwoy Aboahové.

Podle šéfredaktora časopisu Enninfula Meghan odmítla, aby se na obálce objevila i její fotografie. Připadalo jí to podle něj příliš "vychloubačné".

Sedmatřicetiletá Meghan je nyní na mateřské dovolené a oficiálních akcí se účastní jen zřídka. Vévodkyně doufá, že zářijové číslo časopisu Vogue inspiruje čtenáře a čtenářky, aby se zaměřili na "hodnoty, příčiny a lidi, kteří mají vliv na dnešní svět".

Meghan není první členkou britské královské rodiny, která se vrhla do spolupráce s módním časopisem. V roce 2016 se na obálce Vogue objevila vévodkyně Kate, manželka prince Williama. Williamova a Harryho matka, princezna Diana, obálku Vogue ozdobila hned několikrát.

Zářijové číslo britského čísla časopisu Vogue vyjde 2. srpna.