„Army Test už proběhl několikrát a vždycky je o něj zájem. Hlavně děti, pro které jsou limity nastavené motivačně, do toho jdou naplno,“ říká Ludvík Cimburek z Asociace aktivních záloh, která sportovní akci organizuje.

Už v pátek 2. března dopoledne bylo na akci přihlášeno 10. tříd základních škol. „Čekáme, že si Army Test vyzkouší dohromady kolem tří až čtyř stovek účastníků,“ odhaduje bývalý příslušník elitních jednotek a člen aktivních záloh.

Podle Ludvíka Cimburka nelze výsledky Army Testu považovat za obraz fyzické kondice v české populaci, protože se ho přece jen většinou účastní ti, jimž na tělesné zdatnosti záleží a chtějí zjistit, jak na tom jsou. Limity Army Testu jsou rozdělené podle pohlaví a nastavené pro různé věkové kategorie. „Obecně se však dá říci, že nejtěžší jsou shyby a běh,“ uzavírá Cimburek.

Účast na středečním Army Testu přislíbily i některé osobnosti sportu, například jezdkyně na čtyřkolce Olga Roučková z MRG Teamu, skokan do vody Michal Navrátil nebo plochodrážníci Olympu Praha, Josef Franc a Michal Škurla.