Po brutálním znásilnění na veřejných toaletách měla odvahu všechny útočníky udat. Zatím bylo podle portálu A News zatčeno sedm mladých Egypťanů. Případem znásilnění mladé Italky, které nyní řeší vyšetřovatelé, je nejen Sicílie šokována.

Záběry z bezpečnostních kamer a výpovědi obětí naznačují, že se znásilnění odehrálo v úterý 30. ledna večer na veřejných toaletách v zahradě Villa Bellini, přímo v centru města.

Podle prvotní rekonstrukce se zdá, že útočníci dívku a chlapce na procházce přepadli a zavlekli na záchody. Tam sedmnáctiletého mladíka zmlátili a drželi, aby se na znásilnění díval. „Byla to noční můra, nikdo tam v tu dobu nebyl. Nejdříve mě začali osahávat. Poté mě dva z nich znásilnili, zatímco se ostatní dívali a drželi mého přítele na zemi. Prosila jsem je, aby přestali, žádala jsem je, aby mi neubližovali. Nikdy předtím jsem neměla sex,“ uvedla oběť.

Nezletilí útočníci

Násilí však nepřestalo. Po půlhodině se dvojici podařilo utéct. Doběhli na hlavní ulici via Etnea, kde požádali o pomoc. Kolemjdoucí ji přivolali rychlou záchranou službu a dívka byla převezena do nemocnice Cannizzaro. Jeden z obviněných Egypťanů se mezitím vrátil do ubytovacího zařízení, kde žil. O incidentu se zmínil jednomu z provozovatelů zařízení, který přivolal odborníky, jež mladíka přesvědčili, aby se obrátil na policii. Vyšetřovatelé měli mezitím hotový seznam všech podezřelých. V sobotu pak dva útočníky dívka identifikovala, se zbytkem jí pomohl přítel.

V komunitě byli rok

Všechna obvinění rovněž potvrdila analýza. Na dívčině oblečení našli vyšetřovatelé biologické stopy, sliny a sperma, celkem tří osob. Jeden vzorek DNA se shodoval s DNA oběti a zbylé dva s biologickým materiálem podezřelých. Nejméně dva útočníci jsou tak nyní italskou policií obvinění z obtěžování a znásilnění teenagera. Tři z útočníků jsou nezletilí a budou tak vyslechnuti u soudu pro mladistvé.

Nejmladšímu má být podle informací deníku La Repubblica patnáct let, nejstaršímu devatenáct. Do Itálie přicestovali v období mezi listopadem 2021 a březnem 2023. „Všichni cizinci na území státu Itálie vstoupili jako nezletilí. V komunitě byli hosty přibližně rok,“ uvedl v prohlášení státní zástupce. Rovněž doplnil, že sedmý z útočníků se pokusil utéct, ale když se vrátil domů pro oblečení, už na něj čekali policisté.

Jak je to s tresty za znásilnění v Česku:

Ilustrační snímek
Tresty za znásilnění v Česku? Podmínku dostala od roku 2016 polovina odsouzených

K incidentu se kromě jiných vyjádřila i italská předsedkyně vlády Giorgia Meloniová. „Zasáhla mě zpráva o třináctileté dívce, která se stala obětí násilí. Chci dívce, jejímu příteli i jejich rodinám vzkázat, že stát tu bude a že spravedlnosti bude učiněno zadost,“ řekla politička.

Skupinová znásilnění šokují svět

Podobný hrůzný incident skupinového znásilnění šokoval svět před dvěma lety. V Africe skupina ozbrojených mužů znásilnila osm žen. Policie poté zatkla více než 120 mužů, z čehož minimálně dvacet bylo nezletilých. Když při incidentu nechtěli ublížit obětem, starší je nutili. Mezi obětmi měla nejmladší dívka devatenáct let. „Lhala jsem, že jsem potratila, aby už nepokračovali. Byly tam ale ženy, které znásilnilo šest až deset mužů,“ uvedla.

Jiný incident, který rovněž vyděsil veřejnost, se odehrál před devíti lety v Indii. Policie zadržela skupinu šesti mužů, kteří vyloupili křesťanskou misijní školu a znásilnili sedmdesátiletou jeptišku. Ta skončila s vážnými zraněními v nemocnici.