O prvním červencovém víkendu pobývalo v Chorvatsku na 640.000 turistů, což se hodnotí jako dobrý začátek letní sezony. Turistická branže předpokládá, že v červenci a srpnu se bude v této čtyřmilionové zemi u Jaderského moře denně zdržovat přes milion turistů, uvádí agentura APA.

V prvních šesti měsících roku do Chorvatska přijelo 5,7 milionu turistů, počet přenocování se pak meziročně zvýšil o 107 procent na 24,7 milionu. Čísla se přiblížila době před vypuknutím pandemie covidu-19. Počet příjezdů je na 83 procentech a počet přenocování na 94 procentech první poloviny roku 2019.

Aquapark Istralandia je považován za jeden z nejzábavnějších aquaparků v celém Chorvatsku.
Nejlepší aquaparky v Chorvatsku: Podívejte se, jakou zábavu nabízejí

Většina přenocování připadla na hosty ze zahraničí. Z toho nejvíce trávili noci v chorvatských ubytovacích zařízeních Němci, Rakušané, Slovinci a Poláci.

Ministryně cestovního ruchu Nikolina Brnjacová je s dosavadními čísly spokojena. "Aktuální výsledky jsou téměř na úrovni roku 2019. Velmi nás těší velký zájem o Chorvatsko jako o jednu z nejžádanějších turistických destinací v Evropě," uvedla ministryně.

Chorvatsko tradičně patří mezi nejoblíbenější destinace českých turistů. Letos má být podle průzkumu Europ Assistance tato země jejich nejčastějším cílem spolu s Itálií.