Petrinja leží v těsné blízkosti župního správního střediska Sisaku. Ve městě s udávanou rozlohou kolem 42 kilometrů čtverečních žije přes 24 tisíc lidí, což je přibližně jako počet obyvatel Litoměřic.

"Dnes je Petrinja městem, které téměř celé spadne. Až do včerejška byla šance, že se zbourá (jen) ze šedesáti sedmdesáti procent, dnes jsem ale dospěl k poznání a pravdě - zničeno bude 90 procent města. To je prostě Hirošima, která přinesla smutek a neštěstí pro každého," prohlásil starosta.

V úterý, den po prvním zemětřesení s intenzitou 5,1 stupně, udeřil v regionu Banovina (Banije) jihovýchodně od Záhřebu ještě ničivější otřes o síle 6,4 stupně. Nejvíce byla zasažena města Petrinja, Sisak a Glina a okolní obce. Podle chorvatské televize HRT bylo poškozeno více než 2000 různých objektů.

Oblast Petrinje, kde se nacházelo epicentrum zemětřesení, se přitom stále chvěje. Podle katedry geofyziky Přírodovědecké a matematické fakulty v Záhřebu tam bylo od pondělí 28. prosince zaznamenáno 374 následných otřesů, přičemž v pátek a do sobotního odpoledne 109.