Pracovníci krakovského spolku na ochranu zvířat nedávno obdrželi hlášení o neobvyklém zvířeti, které číhá na stromě v polském městě. "Lidé raději vůbec neotvírají okna, jak se bojí, že jim to vleze do domu," uvedla v telefonu zoufalá žena. 

Po příjezdu na místo však ochránci zvířat v šeříku ke svému zklamání našli pouze beznohý a bezhlavý objekt - nepříliš čerstvý croissant. Kus pečiva pravděpodobně někdo vyhodil z okna, aby nakrmil zdejší populaci ptáků. 

Spolek na ochranu zvířat již na facebooku potvrdil, že k popisované příhodě skutečně došlo. "Když nám žena zavolala, nejprve jsme se jí zeptali, zda by se mohlo jednat o dravce," popsali. 

Vypadá jako laguna 

Nečekaná byla i ženina odpověď: "Vypadá spíše jako laguna," zaznělo v telefonu. Po chvíli se však sama opravila a použila správný výraz - na stromě se měl podle ní nacházet leguán, uvedl zpravodajský server BBC

Ochráncům zvířat se od počátku zdálo nepravděpodobné, že by plaz přežil chladné teploty, jež v současnosti v Polsku panují. Zvažovali však možnost, že by se mohlo jednat o nechtěného domácího mazlíčka, kterého se zbavili jeho majitelé. Událost proto prověřili.