Poté, co s ní muž přestal komunikovat, přála si jediné. „Doufám, že mi syna vrátí ve zdraví a v pořádku. Je mi jedno, co bude dělat dál. Jen ho chci mít zase zpátky doma," sdělila matka vlámskému deníku Nieuwsblad. Syna už ale živého neviděla. Jeho tělo objevili policisté poté, co zadrželi podezřelého čtyřiatřicetiletého Davea De K až v Nizozemsku, ten byl už dříve ve vězení za zabití dvouletého dítěte.

Čtyřletý Dean Verberckmoese byl pohřešovaný celkem pět dní.

Lesní cesta u jezera Lac d’Annecy. Místo, kde vrah v roce 2012 zabil čtyři lidi.
Masakr v karavanu: Vrah zabil rodiče, dítě chtěl umlátit. Teď případ znovu ožívá

Poté, co se policisté začali obávat, že pár překročil hranice, pátrali ještě usilovněji. Holandská a belgická policie pak společnými silami během pondělní noci našla mrtvého chlapce v provincii Zeeland v Holandsku, asi sto dvacet kilometrů od města, kde zatkli podezřelého. „V pondělí večer vyšetřování ukázalo na možné místo činu. Do pátrání se zapojila i policejní helikoptéra,“ okomentovala vyšetřování místní policie.

Tělo bez života policisté našli na uměle vytvořeném ostrově Neeltje Jans, který je součástí protipovodňové hráze Oosterschelde a je velmi oblíbený u holandských turistů. Pravděpodobně se údajně také jedná o místo činu.

Zadržený De K byl už v roce 2010 odsouzený na deset let ve vězení za týrání dvouletého dítěte, které vedlo až k jeho smrti. Za mřížemi byl osm let a jeho původně desetiletý trest mu skončil v roce 2018.

Matka malého Deana Elke Verberckmoesová znala muže jako přítele její kamarádky. Pár pravidelně hlídal čtyřletého Deana i jeho mladší sestru a obě děti se k nim vždy těšily. „Říkaly, že vždy, když je hlídal Dave, tak se s ním poflakovaly a hrály hry,“ sdělila.

Nevěřila vlastním očím 

K páru na hlídání musel Dean proto, že byl po malém lékařském zákroku a jeho matka ho kvůli vlastním zdravotním problémům hlídat nemohla. Podle dohody měla chlapce partnerka De K dovézt k chlapcově babičce. Pár ale trval na tom, aby zůstal ještě jednu noc. Datum jeho návratu se tedy posunulo na pátek.

Původně bílý Ford Pinto, který americká policie vytáhla druhý prosincový týden roku 2021 z říčního proudu, je klíčem k více než 45 let nerozluštěné záhadě
Děsivý případ znovu ožívá. Student zmizel před 46 lety, teď voda vydala jeho vůz

Když si ovšem chtěla Verberckmoesová syna v pátek vyzvednout, nevěřila vlastním očím. „Když jsem v pátek večer přijela k matce tak jsem zjistila, že tam Dean pořád není. Byla jsem úplně vytočená,“ řekla.

Nakonec se ukázalo, že se pár pohádal a přítelkyně vyhodila De K v noci z domu. Muž s sebou vzal i Deana a odjel. Verberckmoesová s ním udržovala kontakt, proto kromě prvotního šoku a rozhořčení nebyla výrazně nervózní. „Tvrdil, že je ve městě Hasselt, ale že píchnul a čeká na odtahovku. Ukázalo se, že lhal,“ dodala matka.

Během nedělního odpoledne ztratila s mužem kontakt a policie začala chlapce oficiálně hledat hned následující den. „Děkujeme všem, kteří v pátrání pomáhali a přejeme upřímnou soustrast postižené rodině,“ sdělila na twitteru zeelandská policie.