Co se podle vašich informací dnes stalo?
V Handlové bylo výjezdní zasedání slovenské vlády. Po jeho skončení vyšel Fico ven, kde stáli jeho příznivci, alespoň tak si to premiér myslel. Někdo na něj zavolal, aby k nim přišel. Mezi lidmi byl ale střelec, který na premiéra několikrát vystřelil.

Student práv a obyvatel Handlové Jakub Chromík.Student práv a obyvatel Handlové Jakub Chromík.Zdroj: Se svolením Jakuba ChromikaKde jste byl v době střelby?
V době události jsem byl v bytě, který je asi 50 metrů od domu kultury, kde se incident odehrál. Paradoxně jsem nic neslyšel a dozvěděl jsem se to z médií. Lépe řečeno ze sociálních sítí.

Jaká je teď atmosféra ve městě?
Velice napjatá. V Handlové je velká základna vládních stran a Fico je tu velice oblíbený. Lidé jsou v šoku a pobouření. Vidím to i na těch sociálních sítích. Odsuzují tento čin. Na ulicích je prázdno.

Ochranka podpírá slovenského premiéra Roberta Fica krátce po střelbě.
Premiér Fico je po operaci. Jeho stav je velmi vážný, uvedla nemocnice

Dá se vůbec teď v Handlové nějak normálně fungovat?
Obchody a další služby okolo náměstí jsou uzavřeny. Občané včetně mě mají problém se dostat do bytu. Nebo na autobus. Venku se ale chodit může, tedy krom náměstí, to je zavřené a hlídané záchrannými složkami. Na místě se pohybují policisté a kriminalisté. Odebírají tam asi biologické stopy. Dále od centra ale obchody otevřené jsou.

Zdroj: Youtube