K incidentu došlo v 06:42 SEČ a policie útok rychle zastavila. Zadržený u sebe neměl žádné doklady a jeho identitu úřady zjišťují, uvedl Darmanin. Dodal, že muž zatím nic neřekl a jeho motivace je nadále nejasná.

Podle stanice BFM TV měl útočník nejspíš malý kapesní nůž. Jeden napadený člověk měl povrchové poranění lopatky, dalších pět mělo lehčí zranění. Policista mimo službu, který zasáhl, vyvázl s lehčím zraněním díky neprůstřelné vestě, píše Le Figaro.

Případ vyšetřuje pařížská prokuratura. Na nádraží dorazila její šéfka Laure Beccuauová a také pařížský policejní prefekt Laurent Nunez a starostka metropole Anne Hidalgová, uvedla AFP.

„Dnes ráno na nádraží Gare du Nord jistá osoba zranila několik lidí. Byla rychle neutralizována. Děkuji bezpečnostním složkám za účinnou a odvážnou reakci,“ napsal na twitteru Darmanin bezprostředně po útoku.

Významný dopravní uzel 

Gare du Nord je významný dopravní uzel, odkud vyjíždění příměstské i celostátní vlaky. Je také výchozím bodem mezinárodních linek Thalys do Bruselu a Eurostar do Londýna.