Mladý hasič zemřel „navzdory velmi rychlému ošetření jeho týmu,“ uvedl na twitteru Darmanin. Dodal, že incident se odehrál v „podzemním parkovišti“.

Hasič utrpěl srdeční infarkt při hašení požáru na parkovišti u obytného bloku, kde zasahoval s dalšími 200 hasiči, uvedl list Le Parisien.

Přestože bylo zahájeno vyšetřování okolností úmrtí, hasiči zatím neprokázali žádnou souvislost mezi výtržnostmi a smrtí svého kolegy. „Každý týden zasahujeme přibližně u deseti požárů tohoto typu, a to po celý rok, takže nesmíme zaměňovat souběh s příčinnou souvislostí,“ uvedl sbor.

Ve Francii sílí nepokoje, které vyvolala smrtelná policejní střelba na 17letého řidiče na pařížském předměstí Nanterre.
Demonstranti ve Francii zaútočili na policejní stanice. Zadrženo bylo 1311 lidí

V noci na pondělí bylo v 68milionové zemi nasazeno na 45 tisíc policistů a četníků, aby zabránili nepokojům. Noc byla ve srovnání s ostatními klidnější. Policie zadržela 157 lidí, uvedla AFP s odvoláním na ministerstvo vnitra.

Během noci byli zraněni tři policisté, zapáleno 297 vozidel a založeno 352 požárů na veřejných komunikacích. Terčem útoků se stala policejní stanice i četnická kasárna.

Obnovte pořádek, vyzval Macron ministry 

Francií otřásají nepokoje od úterý. Jejich spouštěčem byla smrt Nahela M., kterého při dopravní kontrole zasáhla policejní střela. Od té doby se v ulicích francouzských měst opakovaně odehrává rabování, žhářské útoky a násilnosti mezi policisty a výtržníky. Každou noc bylo zatčeno několik stovek lidí. Babička zabitého mladíka vyzvala k ukončení protestů, výtržníci podle ní používají incident jako záminku k násilí. 

Ve Francii sílí nepokoje, které vyvolala smrtelná policejní střelba na 17letého řidiče na pařížském předměstí Nanterre.Ve Francii sílí nepokoje, které vyvolala smrtelná policejní střelba na 17letého řidiče na pařížském předměstí Nanterre.Zdroj: ČTK/AP Photo/Aurelien Morissard

Francouzský prezident Emmanuel Macron na nedělní mimořádné schůzce se svým kabinetem vyzval ministry, aby v zemi obnovili pořádek a zaručili návrat ke klidu Macron také přijme předsedy obou komor parlamentu a starosty více než 220 obcí, „které se staly obětí násilí“.

Ve Francii sílí nepokoje, které vyvolala smrtelná policejní střelba na 17letého řidiče na pařížském předměstí Nanterre.
Francií po zabití mladíka policií zmítají nepokoje. Macron svolal krizový štáb

Na poledne sdružení starostů svolalo shromáždění u radnic po celé zemi v reakci na nedělní útok na domov jednoho starosty, při kterém byla zraněna jeho žena.